Podařilo se! 2. liga v Brodě i pro příští sezónu!

532f5d69c783c_MG_2786 sp
Sobota 22. 3. 2014 v 17.00 hodin
BK TJ Spartak – SK Renocar Podolí 72:67
"A" tým Basketbalového klubu TJ Spartak Uherský Brod splnil úkol této sezóny a v závěrečných víkendových zápasech dokázal získat potřebné body a tak udržet druholigovou příslušnost pro sezónu 2014/15.
K rozhodující bitvě nastoupili naši hráči proti SK RENOCAR Podolí u Brna před krásnou návštěvou v sobotu 22. 3. 2014 v 17.00 hodin. Fotky ZDE. Všichni věděli, že naši situaci vyřeší už vítězství v tomto předposledním utkání, po kterém je již pouze minimální riziko, že by se muselo rozhodovat v neděli proti brněnským Žabovřeskám.
Hlasité publikum dávalo o sobě výrazně vědět už při představení účastníků utkání a soupeři muselo být jasné, že diváci dnes budou šestým hráčem domácích. Všem, kteří sledují soupisku BK Spartak jistě neuniklo to, že Michal Ihring při představení v dresu chybí a je v hale pouze v civilu. Zranění tohoto středního rozehrávače bylo špatnou zprávou na úvod a trenéři si museli jistě lámat hlavu, kdo ze sestavy Michala nahradí v tomto důležitém utkání. Naštěstí máme Ihringy dva. Dominik Ihring a Zdeněk Formánek vše zvládli při rozehrávání výborně.
Od prvních minut nastoupil domácí tým s odhodláním vyhrát. Celá základní pětka šla od úvodu naplno. Po zahajovací trojce soupeře jsme bleskově snížili nájezdem Tomáše Mičunka a v zápětí trojkou Zdeňka Formánka přetáhli vedení na naši stranu. U Zdeňka byl výrazným přínosem nejen jeho bodový účet. Po celou dobu byl vidět jeho perfektní přehled o dění na palubovce a přesné načasování přihrávky pro uvolnění spoluhráče do rychlého brejku. Po první čtvrtině jsme vedli 23:18, což bylo zcela zanedbatelné. Když v poločase svítil stav 39:27, mohli si všichni v hale myslet, že vše půjde bez problémů. Po přestávce, kterou vyplnilo vystoupení družstva aerobiku 1. AC, zahájil trojkou opět Formánek a publikum vřelo. Jenže: špatná obrana našeho družstva a z toho plynoucí šňůra 10 bodů soupeře všechny v hale znervóznila. Až do předposlední minuty 3. čtvrtiny se pak rozdíl ve skóre držel stejný. Aktivita neúnavného kapitána týmu Jiřího Kratěny i podkošového Tomáše Mičunka znamenala znovu naše odskočení na 11 bodů. Každý úspěšný pokus našich borců byl byl bouřlivě oceněn skvělým publikem a to bylo pod vedením 3 bubeníků po celý zápas  hnacím motorem našeho týmu, který dotlačil Spartak k vítězství 72:67.
Po konečné siréně a děkovačce hráčů jsme už jen čekali na výsledek utkání v Olomouci, kde dle předpokladů vyhráli domácí UP Olomouc nad Svitavami. To znamenalo jediné. Nedělní zápas s SK Žabovřesky již nemá žádný vliv na to, že v Uherském Brodě zůstává II. liga basketbalu mužů i pro příští ročník.
Body v utkání:
Mičunek 22, Formánek 18, Kratěna 16, Povolný 5, Dostál 5, Dominik Ihring 2

Neděle 23. 3. 2014 v 10.00 hodin
BK TJ Spartak – SK Žabovřesky 70:79

Do posledního utkání sezóny nastoupila kompletní hráčská lavička. Všichni se důstojně rozloučili s ročníkem 2013/14, ve kterém jsme museli bojovat nejen se soupeři, ale také s nedostatkem hráčů, kteří z důvodů pracovních povinností nemohli absolvovat celou sezónu.
Kratěna 23, Mičunek 21, Povolný 9, Dominik Ihring 8, Gavala 4, Formánek 3, Krejčiřík 2

Věříme, že následující období nebude po této stránce tak dramatické.
Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu a hráčům za předvedené výkony!