Poraženi na Slovensku

57e7ccf28d350

V sobotu 24. 9. si náš mix team U12 vyzkoušel své basketbalové dovednosti v přátelských utkáních ve slovenské Trnavě. Náš cíl byl jasný – alespoň jedna výhra. Na tu čekáme už opravdu dlouho a zdá se, že ještě budeme muset velmi tvrdě a poctivě trénovat, než vítězství dosáhneme. A my ho chceme dosáhnout!

Fotky ZDE

První utkání jsme sehráli proti BSC Bratislava a hned na úvod se ukázalo, že prázdniny bez tréninku je příliš dlouhá doba pro předvedení alespoň uspokojivých výsledků. Bohužel po první čtvrtině jsme prohrávali 1:15, ale divit jsme se moc nemohli, protože náš tým byl spící a bez energie. Až po několikátém zopakování toho, že bez zápalu a chuti se rvát o míč to nepůjde, jsme se dokázali zlepšit a hrát pak už vyrovnané čtvrtiny. Ani to ale nestačilo k dotažení velkého rozdílu od soupeře, který byl lepší „jen“ v tom, že dokázal běhat rychleji a mít pořád míč pod svou kontrolou. Závěrečný výsledek byl tedy nakonec uspokojivý a to 18:33.

V druhém zápase jsme se rozhodli dělat technický zápis, protože bylo očividné, že naše ztráty a neproměněné střely jsou tím nejzákladnějším kamenem našeho neúspěchu. Tentokrát jsme se postavili týmu MBK Karlovka z Bratislavy. Byl to nejlepší tým turnaje, s kterým jsme nevyhráli ani jednu čtvrtinu. Konečný výsledek 11:45 vypovídá o všem. A co plyne z technického zápisu? 48 neproměněných bodů je příliš. Avšak pochvalu si naše mladé opory přece jen zaslouží a to za to, že začaly bojovat a rvát se o míč, jak se v basketbalovém zápase patří.

Do posledního utkání jsme nastupovali již lehce unaveni nejen fyzicky, ale především psychicky. Věděli jsme, že náš nečeká žádný snadný soupeř a že opět budeme hrát s velkým vypětím sil. A tak se i stalo. S přibývajícími zkušenostmi sobotního dne jsme vybojovali výhru v první čtvrtině a všechny nás to velmi těšilo. Tří bodový náskok druhá pětka neudržela a druhou část zápasu prohrála o tři body.  Hra začala mít velmi unavenou podobu a na všech bylo znát, že jakékoliv další běhání je pro ně už velmi bolestivé. Musíme více makat na trénincích, abychom ty svaly více posílily! Těsným výsledkem jsme prohráli o pouhé tři body. A kolik bodů jsme neproměnili? 52!!! Tak moc je pro nás ten koš vzdálený! MUSÍME začít brát tréninky víc vážně, musí nás ty svaly i na těch trénincích bolet a musíme i na trénincích používat hlavu, abychom mohli zlepšovat naše dovednosti a konečně začít vyhrávat, protože to je ta nejkrásnější odměna pro všechny sportovce a to v každém věku.

Děkujeme rodičům (p.Jurčová, p.Křelinová, p.Kohn, Harnovi a Kavkovi), kteří nám posloužili nejen jako řidiči, ale i opory týmu, a především věnovali víkendový čas basketbalu.

Budeme se na vás těšit v sobotu 1. října (ano, je to hodová sobota) při prvních dvou utkání letošní sezóny. Soupeři k nám přijedou z Valašského Meziříčí a Prostějova. Začínáme v 9hod na ZŠ Na Výsluní v Uherském Brodě. Přijďte fandit, moc nám to pomůže!