Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Povinná vítězství, káva a zákusky

54e18424cf353150215 WU12
Tentokrát jsme nezvykle v neděli 15.2. hostili soupeře z Hranic. Jednalo se o dohrávku zápasů, které byly přeloženy z důvodu soupeřovy marodky. Začátek dvojzápasu byl naplánován na 13. hodinu, což mělo výhodu, že nikdo teoreticky nezaspí a nemělo by se ani opakovat nezastavitelné celozápasové zívání, které předvedla Sandra při minulém utkání v Brně.

BK Spartak - TJ Sigma Hranice
1. zápas 50:9 (22:6, 10:0, 12:0, 6:3) ZÁPIS
2. zápas 37:21 (12:3, 6:1, 12:7, 7:10) ZÁPIS
Fotky a videa ZDE

Hrozilo maximálně přejedení svíčkovou se šesti, ale holky to pojaly profesionálně a k ničemu takovému nedošlo. Předzápasovou životosprávu malinko nabořila pouze luxusně exklusivní zákusková krabice od rodiny Vaculíků, která se téměř celá snědla při čekání na konec volejbalového utkání, které bylo před našim zápasem.
Zápas s papírově slabším soupeřem, který opět bojuje s marodkou, a proto přijel v devíti hráčkách, jsme nezačali úplně koncentrovaně a po rychlém koši soupeře jsme prohrávali. To ale bylo také jediné překvapení tohoto zápasu, protože další koš soupeře přišel až v šesté, resp. v osmé minutě. Proto také první čtvrtina skončila přesvědčivým vedením 22:6. Druhá pětka pokračovala v načatém díle a nedovolila soupeři skórovat vůbec. S poločasovým stavem 32:6 jsme mohli být spokojeni a vesele jsme mohli pokračovat v zápase. Naše převaha pokračovala i v druhém poločase, kdy jsme soupeři dovolili pouze tři body a tak jsme zaslouženě vyhráli 50:9. Svůj čas a prostor ke hře dostalo všech třináct hráček a devíti se podařilo skórovat, což je velice důležitý ukazatel. Do tabulky střelců se po dlouhém čekání zapsala i Sandra, která až na pár chyb hrála solidní basketbal a zaslouží pochvalu. Šance měla i Deni, ale její akce byla zastavena přestupkem proti pravidlům. Za tento zápas holky zaslouží pochvalu, protože dodržovaly nacvičovanou hru, hrály soustředěně v obraně a soupeře k ničemu zásadnímu nepustily.
Střelci v prvním zápase: Sandra 2b., Kiki 22b. (TH 2/0), Vika 4b. (TH 4/2), Dia 4b., Ami 2b., Teri 4b., Lucka 6b., Maki 4b., Žany 2b.

Do druhého zápasu jsme vstoupili již uvolněněji, větší porce minut se dala hráčkám, které tolik nehrají, a cílem nebylo přesvědčivé vítězství. Odrazilo se to na kvalitě hry a tento zápas již nebyl tak pohledný jako ten první. Vršily se chyby v obraně a útok byl často stejně kostrbatý, jako Vysoké Tatry. V zápase bodovalo pouze šest hráček, což dokládá střeleckou nemohoucnost jako celku. Příčina mohla být v nesoustředění s pocitem z jistého vítězství, ale to je špatně.
Střelci ve druhém zápase: Kiki 21b. (TH 3/1), Vika 3b. (4/1), Maki 4b. (TH 2/0), Lucka 3b. (TH 2/1), Žany 4b., Teri 2b.

Ocenění MVP (http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_Most_Valuable_Player_Award) a to za oba zápasy udělujeme Lucce, která oba zápasy zahrála opravdu na vysoké úrovni, výborně bránila, vypomáhala s rozehrávkou a tak jak jsme již zvyklí, nekompromisně bojovala o každý míč. Podobný posun udělala dnes ne tak výrazná Vika, ale obě jmenované hráčky ve spojení se stálicemi Maki a Kiki (neplést s jinými Maki a Kiki http://aliga.cz/beachvolejbal/rozhovor-s-maki-kiki) začínají tvořit důležitou páteř týmu.
Další zápas je plánovaný na 1.3. do Brna na palubovku Valosunu.
Závěrem chci rodičům i hráčkám připomenout, že nejsme sportovní kroužek, ale basketbalový tým.