Povinné vítězství U17

5161cd655c963DSC07594
V předposledním kole soutěže jsme doma přivítali poslední celek tabulky z Bystřice nad Pernštejnem. Vzhledem k tomu, že jsme v Bystřici dvakrát vysoko zvítězili, jsme i přes absenci kapitána Tomáše Zálešáka očekávali dvě jasná vítězství. Nakonec jsme jich dosáhli, ale stálo nás to větší námahu, než jsme čekali.

BK Spartak – TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem 66:39 (19:8, 27:20, 51:24)
Přestože na nás soupeř vytáhl nečekaně zónovou obranu, dokázali jsme v postupném útoku dát míče pod koš a rychle jsme se ujali vedení, které jsme postupně navyšovali. Zdálo se, že máme utkání plně pod kontrolou a vše bude jen otázkou skóre.
Bohužel druhá čtvrtina ukázal jiný obraz hry. Přestali jsem hrát na dlouhé, ztráceli jsme míče po neúspěšné střelbě ze střední a dlouhé vzdálenosti a především jsme v obraně nedokázali pokrýt poměrně jednoduché útočné kombinace soupeře.  Výsledkem byla prohra o 6 bodů a poločasový rozdíl skóre 27:20.
Naštěstí jsme se po přestávce vzpamatovali. Výrazně jsme zlepšili obranu (povolili jsme soupeři jen 4 body) a pestřejší hrou a rychlými protiútoky jsme rozhodli zápas. V posledním hracím období se pak hráči soupeře rozstříleli z dálky. Na naší straně jim pak úspěšně sekundoval Lukáš Jankových, která v této čtvrtině dal všechny své body.
Střelba TH: 15/11 = 73,3% - dobré!
Body:
Jankových 10, Kallus 10, Fanta 9 (3/1), Kelíšek 7 (4/3), Lečbych K. 6 (4/4), Kocian 6, Krejčiřík R. 4 (2/2), Rajchl 4, Kopunec 4, Urbánek 3 (1x 3 b.), Lečbych M. 1 (2/1)

BK Spartak – TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem 72:40 (17:16, 40:26, 54:32)
Do zápasu jsme vstoupili zřejmě s představou, že se soupeř porazí sám. Nedůsledná obrana, pokažené přihrávky a celkově laxní přístup způsobily, že se soupeř dostal do vedení. Po oddychovém čase, ve kterém musel trenér hráčům velmi důrazně domluvit, se obraz hry poněkud změnil. Přestože soupeř byl na koni, povedlo se nám první čtvrtinu vyhrát .
Do dalšího průběhu hry jsme změnili obranu na zónovou. To se ukázalo jako rozhodující. Soupeř si s ním vůbec nevěděl rady a nám se naopak začalo dařit i v útoku. Začal se prosazovat Karel Lečbych se Petrem Kelíškem a najednou to vypadalo úplně jinak. V poločase jsme již vedli o 14 bodů a vedení jsme dále navyšovali.
Stejný obraz hry byl k vidění i v posledním hracím období. Zde je potřeba vyzvednout výkon Filipa Rajchla. Ten z rychlých protiútoků a i ze zadní čáry dal 14 z 18 bodů (a to ještě zahodil 3 dvojtakty‘) a výrazně přispěl k ještě vyššímu rozdílu skóre, než v prvním zápase.
Je potřeba vyzvednout výkon Honzy Kopunce. Tento hráč U15 hrál své první utkání ve vyšší věkové kategorii a byl zejména na doskoku velmi platným členem týmu.
Střelba TH: 8/5 = 62,5%
Body:
Lečbych K. 18 (1/1), Kelíšek 15 (2/1), Rajchl 14, Kocian 6, Kopunec 6 (3/2), Fanta 5 (2/1), Krejčiřík R. 3 (1x 3 b.), Urbánek 3 (1x 3 b.), Jankových 2