Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Přesvědčivý vstup Áčka do soutěže

56195f76bdb34
Po loňské sezóně jsme opustili 2. ligu s cílem konsolidovat první družstvo klubu a postupně usilovat o návrat do vyšší soutěže převážně s hráčí z vlastní „líhně“.
První hrací dny nové sestavy v nové soutěži máme za sebou a lepší vstup do oblastního přeboru střední Moravy si trenér A týmu Dušan Balija nemohl přát.
Zvyklí jsme byli na hrací dny sobota/neděle, což se letos mění a tak v pátek 9. 10. do naší haly zavítal soupeř z Prostějova. Záloha účastníka nejvyšší tuzemské ligy k nám docestovala poprvé a pro nás to byl neznámý soupeř.
Domácí tým nastoupil v plné sestavě 12 hráčů včetně všech opor. Ihned po zahájení naše základní pětka chybovala v obraně a trojkou otevřel soupeř skóre. Ještě v první minutě však kapitán Jiří Kratěna srovnal střelou s faulem, po které proměnil i trestný hod. Od této chvíle již držel náš tým převahu a soupeři nedovolil ani jednou v utkání možnost srovnání, či vedení. Postupně se otočila na palubovce kompletní  lavička, včetně nejmladších hráčů ročníků 98 a 99 a každý dostal dostatečně velký prostor. Ve 3. a 4. čtvrtině bylo vidět mnohé nepřesnosti, které možno přičítat menší sehranosti týmu v úvodu soutěže a částečně také uspokojení z vysokého vedení v zápase. U mladších hráčů pak mohla hrát roli i nervozita. Ani tyto drobné výpadky však nedokázal soupeř k naší radosti výrazněji využít a utkání jsme s velkým přehledem dotáhli do vítězného konce. Dobrá návštěva v páteční večer hráče povzbudila a budeme se tešit na diváky i v dalších domácích utkáních.
V sobotu 10. 10. pak cestoval první tým do Lipníka nad Bečvou, kde v náhradním termínu nastoupil proti domácímu BK. Utkání mělo výrazně jiné parametry než páteční souboj s prostějovskými Orly. Lipník praktikoval tvrdší hru, kterou umožnili arbitři zápasu. Technickou chybou to později odnesl náš trenér. Průběh zápasu nebyl tak pohodový jako páteční domácí zápas a v úvodu jsme dlouho tahali za kratší konec. Do poločasu jsme však převzali otěže (40:49) a přes mnohé nedostatky jsme dokázali získat plný počet bodů a domáci porazit se solidním náskokem ve skóre.
V dalším programu vyjíždí Áčko do Mohelnice (17. 10. 2015) a doma se divákům znovu předvede 23. 10., kdy nás navštíví SK UP SBC Olomouc.

Pátek 9. 10. 2015             BK Spartak – Orli Prostějov B                   91:53
Sobota 10. 10. 2015        BK Lipník n/Bečvou – BK Spartak             63:78