Prohra po dobrém výkonu

54324ad54b4f6C
V posledním utkání první části OP-III jsme doma přivítali doposud neporažené družstvo Sokola Hodonín.

BK Spartak - Sokol Hodonín 61:81 (9:16, 22:42, 50:63)
Ambiciózní hosté se netají snahou postoupit do OP-II. To potvrdili i páteční výhrou na hřišti Mikulova. I když do zápasu nevstoupili úplně ideálně, přece jen si od začátku vypracovali náskok, který se postupem času navyšoval. Nám nepadaly ani otevřené střely a také zakončení z vymezeného území nebylo optimální.
O osudu zápasu rozhodla druhá čtvrtina. Hosté na nás vysunuli obranu a ze zisků po našich školáckých chybách snadno skórovali. Bohužel se v tomto projevila nezkušenost našich hráčů, kteří přece jen zkušenosti teprve získávají.
Do druhé půlky utkání jsme vstoupili s odhodláním zabránit debaklu a pokusit se s výsledkem něco udělat. Zlepšili jsme přebírání clon v obraně, uklidnili se v útoku a především jsme se konečně začali trefovat z dlouhé vzdálenosti. Prvních 7 minut jsme vyhráli 20:4 a najednou jsme prohrávali jen o 4 body. Přišel ale oddechový čas hostů, kteří zabrali v obraně, nám nepadlo několik střel a hosté nám zase začali unikat.
V závěrečné čtvrtině se pak ukázalo, že zvrat v utkání už nemáme síly. Sice jsme se dostali  na rozdíl 10 bodů, ale v posledních 4 minutách jsme nedali ano bod a hosté navýšili své vedení na konečných 20 bodů.
Přes vysokou prohru a množství chyb bych chtěl všem hráčům poděkovat za bojovnost a předvedený výkon. Šlo o úplně jiný typ prohry, než byla ta z Bystřice n. P., kdy  jsme působili odevzdaně a rozhodně jsme se o vítězství neporvali tak, jak by se slušelo. I podle reakcí diváků bylo utkání poměrně pohledné, k čemiž přispěl i dobrý výkon obou rozhodčích.
TH:  12/7 = 58,3%
Body: Lečbych K. 20 (2/1; 3x 3 b.), Kocian 11 (3x 3 b.), Ondřej L. 10 (4/2), Krejčiřík R. 7 (2x 3 b.), Urbánek 6 (2x 3 b.), Rožek 3 (2/1), Lečbych M. 2, Jankových L. 2 (2/2)