Prohry žáků v Kyjově

50b30ab51411b509922c3b8774u15-velke
K poslednímu letošnímu dvojutkání jsme zajížděli na palubovku, dosud neporaženého Kyjova, s cílem toto změnit a zabojovat o postup do nejlepší čtyřky. Chyběl Roman Krejčiřík a to se v obou utkáních ukázalo jako klíčové.

TJ Jiskra Kyjov - BK Spartak
1. zápas 45:36 (14:5;24:8;34:28) zápis
Již od začátku bylo jasné, že o našem úspěchu či neúspěchu rozhodne schopnost dostat balón na pivoty a jejich střelecká úspěšnost. Bohužel se nám nedařila první část, a pokud se povedla, tak naši dlouzí nebyli schopni i na několikrát dopravit balón do koše. Dalším rozdílem byl přístup k obraně. Kyjov daleko lépe vyvíjel tlak na hráče s míčem a lehce tak získávali balóny a dávali lehké koše z protiútoků.
Body: Rožek 14 (2/6), Kopunec 7 (1/4), Čubík 5 (1/2), Andrýsek 4 (2/6), Vaculík 4, Havlík 2, Martiš 0 (0/2)
TH:  6/20=30%- bída!

2. zápas 69:48 (27:10;43:19;56:25) zápis
Do druhého zápasu jsme vstoupili s odhodláním vyhrát, ovšem to vzalo za své již po 5 minutách hry, kdy na ukazateli svítilo hrozivé skóre 16:0. Příčinou bylo, že domácí začali hrát celoplošný pres a naši rozehrávači nebyli schopnosti přejít půlku. Po poločase trenér domácích nechal hrát slabší pětku a my jsme, tak mohli upravit rozdíl na „přijatelných“  19 bodů.
Body: Rožek 24 (2/3), Kopunec 10 (2/2), Andrýsek 8, Čubík 4, Martiš 2, Vaculík 0 (0/2)
TH:  4/7=57%