Sobota 28.10.2017

BK Spartak - SK Žabovřesky

38:74 (16:12, 18:31, 30:54)

Body: Rožek, 14, Mikel 9, Šimčík 4, Krejčiřík R. 3, Krejčiřík J. 3, Kratěna J. 3, Kratěna L. 2

Velmi špatný výkon ve všech směrech. V sobotu nám nešla ani střelba a chyběla rychlost. V některých fázích jsme aplikovali „pochodový“ basketbal, utápěli jsme se v driblinku a vše působilo hodně ospale. Solidní návštěvu v hale jsme  předvedeným výkonem určitě nemohli potěšit. Ve hře se odrážela aktuální situace týmu a počet odtrénovaných hodin.

Neděle 29.10.2017

BK Spartak –Sokol Šlapanice B

84:47 (12:14, 38:21, 64:32)

Body: Ihring 15, Zálešák 14, Mikel 13, Krejčiřík R. 7, Kratěna J. 7, Dorazil 6, Povolný 6, Krejčiřík J. 6, Rožek 4, Šimčík 4, Kratěna L. 2

Začátek opět vypadal nedobře a chyběl nám rychlý přechod na polovinu soupeře. Ve druhé čtvrtině jsme však výrazně zlepšili obranu a co hlavně, začalo nám to tam padat. V této části jsme dokázali proměnit 4 trojkové pokusy (Dorazil, Roman Krejčiřík, 2x Zálešák) a soupeř nevěděl, jak dál.  Po poločase jsme drželi převahu a až do 4. minuty 3. čtvrtiny jsme bodovali pouze my. S 32bodovým náskokem (64:32) jsme šli do závěrečné části s klidem a trenér Dušan Balija průběžně střídal a nechával kluky rovnoměrně odpočívat. Vítězství je zasloužené, ale nemůžeme ho přeceňovat.

Další zápasy hrajeme 11. a 12. 11. , kdy v Brně narazíme na SKB Černovice a BCS Husovice.