Prostějov si vyšlápl na naše minižáky

563e71d8f278a

Proti favoritovi utkání Orlům Prostějov se v sobotu 7. 11. postavili naši minižáci. Tým byl oslaben o 2 hráče základní sestavy Jakuba Michálka a Šimona Macku, kteří doma leží a léčí se.

BK Spartak – Orli Prostějov

1. zápas 33:78 ZÁPIS

2. zápas 35:64 ZÁPIS

Fotky ZDE

Video ZDE

Zahajovací utkání sobotního programu v hale vypuklo v 9 hodin. V úvodním měření sil naši hráči nedokázali využít množství příležitostí. Naštěstí na tom v první čtvrtce nebyl Prostějov lépe s procentem úspěšnosti. Postupně se množství úspěšných střeleckých pokusů Prostějova zvyšovalo. Za soupeře jsme zaostávali v obraně. V útočné činnosti bylo evidentní, že soupeř trénuje s menšími absencemi než naše družstvo. Byla tak u prostějovských vidět mnohem větší sehranost, rychlost přechodu do útoku a kolektivní fungování celého týmu. Prohra 33:78 odpovídala možnostem obou týmů.

Do druhého utkání šli naši borci s mnohem větším odhodláním. Povzbuzováni zvýšeným počtem rodičů v publiku se dokázali vyhecovat k větší bojovnosti a úvodní část tohoto utkání dokonce vyhráli 16:13. Pak však soupeř šlápnul na plyn a od páté minuty druhé části nám nedovolil bodovat a do poločasové přestávky si stihl vytvořit náskok 11 bodů. Ve 3. čtvrtině jsme hnáni publikem znovu ožili, ale dotáhnout se na soupeře nebylo možné.