Proti poslednímu potvrzena role favorita zápasu

Žádná překvapení se nekonalo. Tak je možné jednou větou shrnout dvojzápas, který v sobotu, 2. 12., odehráli svěřenci trenéra Jiřího Pršaly. Naše dorostence čekal poslední tým tabulky a byli jsme tak favoritem.

BK Spartak – BBK DS Brno

1. zápas 111:25 (33:4, 52:15, 78:19)

2. zápas 105:34 (18:10, 50:21, 77:27)

Věděli jsme o statistikách hostů, proto byli pro utkání nominováni hráči startující v kategorii U15. Původně plánovaný počet mladších hráčů se z důvodů nemoci smrsknul z 5 na 2. David Oharek a Dennis Běhůnek odehráli stejnou porci minut, jako ostatní a bez problémů se prosazovali. První čtvrtinu jsme zahájili se základní pětkou Mahdal, Mikulec, Kopunec, Balija, Neděla a byla to smršť. Stav 23:0 v 6. minutě byl hodně krutý a trenér Pršala upustil od dalšího „mučení“ soupeře. Při tvorbě hracích pětek záměrně stavěl méně údernou sestavu, kde však mnohem více prostoru dostali další hráči lavičky.  Jednalo se o soupeře, kde evidentně někteří hráči s basketbalem začali teprve nedávno a po sportovní stránce tak nemá smysl zápas detailně hodnotit.

Náš tým má před sebou přípravná utkání, která nás mnohem více prověří. Do programu soutěže máme vloženy zápasy se soupeři vyšší věkové kategorie nebo týmy dorostenecké ligy. V rámci tréninku nás v pátek (8. 12.) na naší palubovce čeká tým SAM Brno U19 a v neděli (10. 12.) jedeme do slovenského hlavního města k souboji s týmem BSC Bratislava.

Další soutěžní dvojzápas máme v kalendáři 16. 12. a pojedeme do Kroměříže.