Archív novinek

Půst ukončil skvělý Kratěna

52a203dfa2857Muži A-2
Á tým konečně potěšil fanoušky.
Druholigovým basketbalistům Spartaku Uh. Brod spadl kámen ze srdce. Po šestitýdenním půstu se radovali z vítězství s pořadovým číslem 2. Na jejich štítě zůstal v neděli 1. 12. aktuálně šestý tým KK Valašské Meziříčí. Ještě předtím v sobotu 30. 11. 2013 však nestačili na Olomouc.
BK Spartak - SK UP Olomouc 60:70 (29:45)
Fotografie a videa ZDE
Broďané měli katastrofální start, když za úvodních sedm minut zaznamenali jen tři body a první čtvrtinu prohráli 11:25! „Soupeř se dostal na koně a hrál v naprostém klidu. I když jsme ve druhé čtvrtině přešli na zónovou obranu, v poločase jsme prohrávali o šestnáct bodů a dramatu nic nenasvědčovalo,“ uvedl zkušený lodivod Miroslav Mikel. Jeho armáda však nesložila zbraně. Zagresivnila obranu, přeřadila z individuálního pojetí hry na kolektivní a třetí desetiminutovku vyhrála 17:8. Spartak tak před poslední čtvrtinou ztrácel sedm a tři minuty před koncem 10 bodů. Až pak sérií tří trojek zadělal na drama. „Dotáhli jsme se na pět bodů, byli psychicky nahoře a mohli doufat v obrat. Jenže pak se vyfaulovali Mrlík s Kratěnou a bylo po nadějích,“ litoval Mikel třetí domácí porážky, jejíž zrod přinesla už první čtvrtina.
Body: Formánek 19, Kratěna 14, Dostál 10, Mrlík 9, Povolný 4, Krejčiřík 4
BK Spartak - KK Val. Meziříčí 72:52 (38:16)
Nedělní duel spartakovci naopak rozehráli famózně, když po první části vedli málovídaným rozdílem 20:2! „Nevzpomínám si, že bychom kdy za jednu čtvrtinu dostali jen jediný koš. Ale kluci hráli v obraně opravdu skvěle,“ smekl Mikel, který očekával, že soupeř ještě vystrčí drápky. A nemýlil se. Valaši vysunuli a zagresivnili obranu, načež vcelku vyrovnali hru. Broďané však nezpanikařili a nadšeným kolektivním výkonem, podpořeným střelbou z připravených pozic, si udržovali uklidňující náskok. „Až v poslední části soupeř stáhl na rozdíl dvanácti bodů, ale kluci odpověděli čtyřmi trojkami a nebylo co řešit. Výborný výkon předvedl Jiří Kratěna, který zaznamenal hodně obranných doskoků a v kritických momentech dával důležité koše,“ uvedl Mikel, jehož svěřenci se radovali z vítězství po pěti porážkách v řadě.
Body: Dostál 20, Kratěna 18, Formánek 12, Krejčiřík 9, Povolný 6, Mrlík 5, Gavala 2.