Radost na palubovce

55196c739885c150329 wu12
V neděli 29.3.2015 nastoupily naše holky v brzké poobědové době na důležité dvojutkání, kdy soupeřem bylo papírově hodně silné družstvo OSK Olomouc. Tento tým hrává svá utkání s posilami, které nastupují i ve vyšší soutěži. Počítali jsme s tím, že i tentokrát tyto hráčky využije a s napětím jsme očekávali v jaké sestavě soupeř přijede. Již při rozcvičování bylo patrné, že tyto hráčky v do nedělního zápasu nenastoupí. Olomucká sestava byla částečně obměněna ve srovnání s utkáním na podzim. Trenéři se dohodli, že  ponechají sestavu jako při našem minulém vítězství ve Zlíně.

BK Spartak – OSK Olomouc
1. zápas 83:23 ZÁPIS
2. zápas 47:17 ZÁPIS
Fotky ZDE
Do první čtvrtiny tedy nastupovala dvojka Kiki a Maki společně s Denčou, Kristýnou, Dianou a Emou. Tato sestava se na soupeře vrhla opravdu bez obav a vyhrála čtvrtinu 27:11. Hlavní střelecký podíl na tom měly Kiki a Maki, ale ty se dostávaly do dobrých střeleckých pozic díky přihrávkám od spoluhráček a těsné obraně celé pětky na palubovce. Do druhé čtvrtiny nastoupila sestava Viki, Lucka, Terka, Amálka, Žanda a Barča. Holky daly za tuto čtvrtinu celkem deset bodů, obdržely však jen 5. Dobrý výkon zde předvedla zejména Vikča, která se nebála brát na sebe zodpovědnost při rozehrávce a bez obav také najížděla do dvojtaktů. Druhý poločas to na hřiši vypadalo velmi podobně. Při střelecké chuti zůstaly hlavní střelkyně, ale přidaly se i další. Konečný stav 83:23 jasně vypovídal o dění na hřišti a zcela zaslouženě jsme se mohli radovat.
Druhé utkání bylo z naší strany odlišné. Soupeř zlepšil svoji obranu, my jsme naopak zvolnili s pocitem, že to půjde samo. Tomu odpovídalo průběžné skóre. Kiki a Maki na sebe braly střeleckou zodpovědnost. Nutno však připomenout, že ostatní odvedly dobrou práci v obraně a nakonec také bodovaly. Své koše si dala Diana a trestný hod proměnila s úsměvem na tváři Ema. Druhá pětice se opírala o Amálku a Vikču. Střelecky byla tahounem Terka. Druhé utkání jsme vyhráli znovu vysoko 47 : 17 a mohli jsme se tak radovat z plného počtu získaných bodů do naší tabulky.
Trenéři děkují všem hráčkám za předvedený výkon a všem rodičů a kamarádům za povzbuzování. Těmito vítězstvími jsme udělali důležitý krok k  celkovému dobrému umístění a pořád je velmi vysoká šance na celkové 3. místo. Jedinou kaňkou na krásném nedělním odpoledni je sádra na ruce Lucky Vaculíkové, která se přidala k Sandře a s největší pravděpodobností tak nezasáhne do zbývajících bojů.
11. 4. nás v tělocvičně Na Výsluní čeká další silný supeř z Tišnova a budeme se zase těšit na vaše fandění.