Šance na udržení se po víkendu zmenšila

58a9ae29ecb81

A tým mužů odjížděl do Pardubického kraje s úkolem bodovat a dotáhnout se na pozice, které znamenají zachování druholigové příslušnosti pro sezónu 2017/18. Nezvládli jsme však ani jeden ze zápasů.

Sobota 18. 2. 2017

BVK Holice – BK Spartak

79:75 (24:21, 45:43, 63:60)

Body: Mrlík 20, Kukla 19, Ihring Michal 14, Krejčiřík Jiří 13, Rožek 4, Povolný 2, Kratěna Lukáš 2, Mikel 1

Herně se jednalo o naprosto vyrovnaný souboj. Nás znovu zradil nástup do utkání. V úvodu jsme předvedli mizernou obranu. Po time outu za nepříznivého stavu 12:2 se hra zlepšila a až do úplného závěru nebylo o vítězi rozhodnuto. Škoda velkého množství ztrát, které si připsali i zkušení matadoři. Sobotní duel ovlivnil mimořádně slabý výkon rozhodčích. Již v úvodu nereagovali na záměrné posunutí časomíry a přes upozornění našeho trenéra byl zápas zahájen později, než ukládal oficiální program tohoto kola. Pravděpodobně se jednalo o záměr, kdy domácí neměli v hale při rozcvičení kompletní tým a čekali na příjezd dalších hráčů. Další vystoupení pak arbitři předvedli v 4. minutě 2. čtvrtiny, kdy jako nevhodný komentář trenéra Baliji zhodnotili výraz „ale je to bída“. Ten takto odpověděl rozhodčímu ve chvíli, kdy si mezi 4 očima u naší lavičky vysvětlovali situaci. Na druhé straně si trenér Welsch dovolil mnohem agresivnější komentáře a gesta. Ani jeho pohyb ve hřišti (daleko za vyhrazeným územím) nepřinutil rozhodčí k podobnému postihu. Prohra o pouhé 4 body je smolná, ale platí.

Neděle 19. 2. 2017

TJ Tesla Pardubice – BK Spartak

76:67 (33:13, 43:21, 70:40)

Body: Ihring Michal 21, Kratěna Lukáš 12, Kukla 10, Mrlík 6, Povolný 4, Krejčiřík Jiří 4, Krejčiřík Roman 2, Rožek 2

Nedělní utkání proti Pardubicím jsme prohráli už v úvodu. 33:13 byl stav po první čtvrtině, kdy jsme střelecky velmi výrazně zaostávali. Pouhé 4 minuty odehrál Laďa Povolný, kterého trápí bolest zad a další z pivotů Ondra Rožek má problém s kolenem. Ke všemu pak Mira Mrlík neměl svůj den a bodově daleko zaostal za svým standardem.

Body z tohoto víkendu jsme chtěli mít a to se nepodařilo. Jedině výhra 26. 2. doma proti Šumperku nám dává ještě naději. Pořád existuje šance na udržení II. ligy a není nereálná, ale…