Se Žabinami 1:1 na zápasy

5a51f5f9df14d

V sobotu 6. ledna jsme na domácí palubovce hostili soupeře BK Žabiny Brno.  Jednalo se o posledního ze sedmi soupeřů, se kterým jsme ještě nehráli a tímto dvojzápasem jsme uzavřeli polovinu soutěže.

BK Spartak – BK Žabiny Brno

1. zápas 65:48

2. zápas 51:55

Body v 1. utkání: Kika 21 (5/4), Adel 4 (1/0), Tony 12 (5/3), Viki 16 (4/2), Kamča 0 (4/0), Lucka 7 (1/1), Maki 2 (2/2), Kačka 2

Body ve 2. utkání: Tony 10 (5/2), Terka 5 (4/3), Kika 12 (8/5), Maki 10 (5/3), Viki 5 (4/0), Adel 6 (4/2), Lucka 2 (2/0), Kamča 1 (2/1)

Skóre prvního zápasu otevřela Kika a po pěti minutách jsme vedli slibným rozdílem 10:2. Toto osmibodové vedení jsme plus-minus koš dokázali držet po celou dobu prvního poločasu. Holky se dokázali vyrovnat s agresivní hrou soupeře a po oddechovém čase i se zónovým pressingem. Druhý poločas jsme začali skvěle, podařilo se nám soupeři odskočit na osmnáct bodů a závěrečná čtvrtina se již dohrávala v pohodovém tempu.

Průběh druhého zápas již tak jednoznačný nebyl. Poločas skončil naší mírnou ztrátou 25:27 a do nepatrného vedení jsme šli až na konci třetí čtvrtiny. Tento náskok se nám bohužel nepodařilo udržet a k nemilému obratu došlo během závěrečných čtyř minut, kdy jsme nebyli schopni dát koš, z osmi trestných hodů jsme proměnili pouze dva a soupeř nás dorazil proměněným tříbodovým košem. V závěru jsme se na nic již nezmohli a bylo znát, že holkám ke konci zápasu již chyběly síly.

V boji o udržení prvního místa v tabulce budeme pokračovat v sobotu 20. 1., kdy na domácí palubovce budeme hostit holky ze Sokola Lanžhot.