Skvělá výhra Áčka v Šumperku

5815f8113d620

Zápas II. ligy mužů, který byl původně plánován na sobotu, byl přeložen na 4. 11. A tým BK Spartak tak po sobotním odpočinku cestoval až v neděli 30. 10. do Šumperku. Domácí měli na rozdíl od nás mnohem lépe rozehraný letošní ročník a chlubili se dvěma výhrami. Proto byli také favoritem zápasu.

Trenér Balija jel s 10 hráči (chyběli Tomáš Zálešák ze zdravotních důvodů a Martin Šimčík – startoval za B tým).

Ve čtvrté minutě zápasu jsme prohrávali 5:2. Do konce úvodní části se pak přetahovalo skóre bez většího bodového rozdílu, ale podařilo se nám tuto část vyhrát 18:20. K překvapení všech v šumperské hale jsme však již nepustili domácí do vedení. Naše obrana byla dnes více než skvělá. Pivoti pracovali výtečně na doskoku v obraně i na útočné polovině a dařilo se eliminovat soupeřova podkošového střelce Josefa Krestu. Ten svoji frustraci přetavil do zisku technické chyby za nevhodné komentáře k výkonu rozhodčích. Lukáš Kratěna dal dnes soupeřům znovu pocítit, jaké je to potkat na palubovce dobře „zakořeněný strom“. Ve svých herních minutách plně využíval svých tělesných dispozic a stavěl soupeři neprostupnou zeď. Letec Dominik Ihring získával velké množství míčů, jak jsme od něho zvyklí. …a hlavně: dnes se ke střeleckému koncertu rozjeli rozehrávači Miroslav Mrlík a Michal Ihring. Mrlík zatížil konto soupeře 25 body a ani jednou se nemýlil z čáry trestného hodu (8/8), Michal Ihring 31 bodů a z toho fantastických 6 trojek.

Pochvala za parádní výkon celému družstvu a budeme se těšit na páteční večer, kdy zkusíme zabodovat ve Svitavách.