Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Smolné porážky "A" týmu

50b30a8fccd535099228a229camuzi-a-velke
Obrovskou porci smůly si vybrali na prahu roku 2013 druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod. Jejich mise na Hané jim notně zhořkla, když na palubovce Šumperka i Olomouce prohráli shodně o jediný bod. Svěřenci kouče Miroslava Mikela v závěru vždy doplatili na zbytečné fauly.

TJ Šumperk - BK Spartak 70:69
Broďané zaskočili nervózní domácí svižným nástupem, v polovině úvodní čtvrtiny vedli 12:2 a na jejím konci 22:14. Šumperk na nepříznivý stav zareagoval vysunutím obrany, čímž soupeři vzal vítr z plachet. „Kluci si s ní vůbec nevěděli rady,“ přiznal kouč Mikel. Domácí tak poměrně rychle srovnali na 26:26 a od té chvíle měli mírně navrch. Když pak na začátku druhého poločasu utekli na 50:40, hostující trenér reagoval oddechovým časem. Jeho kritiku si hráči vzali k srdci, zlepšili obranu a dotáhli se na rozdíl čtyř bodů. „Na začátku poslední části jsme se trojkou dotáhli a pak se rozjela přetahovaná o každý koš,“ komentoval drama Mikel. Jeho výběr měl k vítězství dlouho blíž, vedl 66:63 a po Dostálově zásahu minutu před koncem 69:67. Jenže pak přišly zbytečné fauly a soupeř třemi šestkami otočil. „Ještě devatenáct sekund do konce jsme měli poslední útok, ale soupeř nám nedovolil vystřelit. Je to škoda,“ litoval ztracené koncovky Mikel.
Body: Dostál 19, Mrlík 17, Kratěna 10, Povolný 9, Němec 7, Halík 7. Poločas 35:35.

UP Olomouc - BK Spartak 71:70
Ani v Olomouci se borci od Olšavy vítězství nedočkali. Už od začátku tahali za kratší konec, když po první čtvrtině prohrávali o šest a v poločase o jedenáct bodů. „Největší rozdíl byl v zakončení. Zatímco my jsme se na každý koš nadřeli, soupeř pohodlně skóroval z rychlých brejků nebo po přečíslení,“ všiml si brodský kormidelník. Hosté však nehodili flintu do žita, vsadili na zónovou obranu a před poslední čtvrtinou stáhli na rozdíl sedmi bodů (59:52). A v ní pokračovala stíhací jízda Spartaku, který srovnal na 61:61, aby pak v poslední minutě otočil na 70:68. „Už jsme byli opět vyfaulovaní a pykali za každý faul šestkou. Soupeř proto srovnal, ale patnáct sekund před koncem jsme měli šanci zaútočit. Bohužel přišel faul na útočné polovině a Hanáci ze dvou nařízených šestek jednu proměnili,“ pokrčil rameny Mikel.
Body: Mrlík 22, Halík 11, Dostál 11, Kratěna 9, Povolný 8, Mikel 7, Němec 2. Poločas 41:30.

Autor: Petr Čech