Špatné úvodní čtvrtiny

52d677a96b021jirka
Nepovedený vstup do nového roku má za sebou A tým. Z dvojnásobného výjezdu do Brna nepřivezli žádné body nutné k opuštění sestupových příček, padli 11. 1. 2014 v Žabovřeskách i 12. 1. na palubovce Podolí.
SK Žabovřesky – BK Spartak 85:74 (25:12, 40:40, 63:62)
Broďanům se vůbec nevyvedl vstup do utkání, první čtvrtinu prohráli o třináct bodů. Pak se ovšem zvedli a v poločase byl stav vyrovnaný 40:40. Dařilo se zejména Dostálovi, který nasázel 28 bodů. Ani jeho výkon ovšem na body nestačil. V závěrečné čtvrtině hostům opět utekl začátek a domácí si už výhru nenechali ujít.
Body: Dostál 28, Formánek 16, Kratěna 11, Šácha 7, Povolný 6, Gavala 4, Krejčiřík 2

Renocar Podolí – BK Spartak 88:72 (33:13, 50:31, 68:53)
Jestliže v předchozím zápas se úvodní čtvrtina svěřencům Miroslava Mikela nepovedla, tak v Podolí byla doslova tragická. Domácí si totiž vytvořili dvacetibodový náskok, a o osudu zápasu tak bylo rozhodnuto. Broďané v dalším průběhu alespoň vyrovnali hru a odvrátili hrozící debakl.
Uh. Brod: Kratěna 24, Formánek 18, Dostál 15, Povolný 6, R. Mikel 5, Gavala 2, Krejčiřík 2.