Statečný výkon na výhru nestačil

6266442d29b2a

V posledním domácím utkání NRL WU17 jsme narazili na druhý celek tabulky. Blansko jsme přivítali v domácí sportovní hale v sobotu 23. 4. 2022.

BK Spartak – BK Blansko

1. zápas 55:71 (11:19, 28:35, 39:52)

2. zápas 60:66 (13:18, 23:42, 42:54)

Do utkání jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Soupeřky bezpečně okupují druhé místo, prohráli jen s vedoucím celkem ze Žabin. Navíc hrají zónovou obranu, která nám vždy dělala velké problémy. Průběh prvního zápasu odpovídal předpokladům. Proti zóně jsem se hůř prosazovali, soupeřky dokázaly prodat i své fyzické parametry zejména při doskoku pod oběma koši. Díky tomu měly hostující hráčky druhé i třetí střely a pomalu navyšovaly svůj náskok až na konečných 16 bodů.

Ani první polovina druhého zápasu nenaznačovala nějaký jiný vývoj. Soupeřky si vybudovaly zejména zásluhou prvních šesti minut druhé čtvrtiny 19-ti bodový náskok a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Zlepšenou obranou ne nám ale povedlo utkání ve druhé polovině zdramatizovat. Začala se dařit střelba za tři body, slušně jsme bránili a postupně jsme umazávali z náskoku hostujícího družstva bod za bodem. Čtyři minuty před koncem jsme prohrávali už jen o dva body. Bohužel vinou několika ztrát, a především špatných doskoků v obraně jsme umožnili soupeři vstřelit rozhodující body.

Zejména za druhý poločas druhého utkání musím před děvčaty smeknout. Snažila se, bojovala a chyběl už jen kousíček štěstí k překvapivému vítězství.

TH: 10/5 (50%) a 7/2 (28,6%)

Body: Kučerová 6/14 (1x 3 b; TH 5/1), Harnová 6/6 (TH 1/0), Stehlíková 17/11 (4x 3 b), okšická 7/6 (TH 2/2; 1x 3 b.), Vaculíková 19/23 (TH 9/4; 2x 3 b), Mošťková 0/0, Šimoníková 0/0