Trenčín byl dnes lepší

563528152241c

S cílem pokusit se o překvapení odjeli v sobotu 31. 10. žáci U15 do Trenčína k dalšímu dvojutkání sezóny. Naše družstvo jelo v nejsilnější možné sestavě a nechyběl nikdo z opor. Přesto byl jednoznačným favoritem domácí TJ Štadión. Tento tým letos premiérově zkouší českou soutěž a nestartuje v slovenské. Doposud odehrál všechna utkání vítězně s jednoznačným výsledkem a my jsme věděli, že pomýšlet na úspěch můžeme pouze při podání výkonu na 101%.

TJ Štadión Trenčín – BK Spartak

1. zápas 68:60 ZÁPIS

2. zápas 78:45 ZÁPIS

Fotky ZDE

První měření sil začalo po státních hymnách České republiky a Slovenska. V úvodu se vyznačovalo velmi podobnou úspěšností střelby na obou stranách. My jsme dokázali bodovat z nájezdů po signálech, kdy se prosazoval Martin Zetík a Kuba Mahdal, atleticky vyspělejší soupeř nás přehrával rychlými brejky. Hra byla poměrně vyrovnaná, ale díky vyšší úspěšnosti zakončení ze všech pozic nám soupeř pomalu utíkal až na poločasový rozdíl 12 bodů (45:33). S takovým soupeřem se jednalo o vcelku vysoký rozdíl a nic nenaznačovalo, že bychom mohli ve druhé polovině skóre obrátit v náš prospěch. Od druhé až do šesté minuty 3. čtvrtiny jsme však nedovolili domácím skórovat a dotáhli jsme se na rozdíl pouhého 1 koše 47:45. Až do 4 minuty jsme úspěšně pokrývali soupeřovy střelce a přes problémy v obraně jsme dokázali držet krok střelecky i fyzicky. Ještě 6 minut před koncem byl stav velmi těsný a scházely nám jen 2 body (57:55). Pak však došel náš 5 minutový výpadek. Střely vyskakovaly z obroučky, pod košem jsme neuměli překonat dobře postavené obránce. Navíc úřadoval výborný soupeřův Samuel Németh a my jsme dokázali bodově reagovat až v posledních 2 hracích minutách. Závěrečnou trojkou v poslední minutě pak uzavřel stav Kuba Mahdal na 68:60.

Druhý zápas začal dvěma pěknými akcemi, kdy bodoval Jožka Rakšányi. Postupně jsme však začali propadat v obraně a naprostou slabinou byl jednoznačně náš doskok. Kluci nechávali soupeře sbírat míče pod naším košem a dovolovali zakončovat na více pokusů, což pochopitelně znamenalo nárůst skóre. Kluci si vyslechli od trenéra vícekrát pokyny k obraně, přesto nedokázali udržet útočíci protihráče „na uzdě“. Vyhrát bylo možné pouze s minimem vlastních chyb. Ty však vytvářeli průběžně všichni naši hráči a v půli bylo jasné, že to dnes nepůjde a nebudeme zkoušet zvrat s nejsilnější sestavou. Trenér začal točit celou lavičku. To však překvapivě neznamenalo nijak výrazný nárust soupeřova skóre a druhý poločas jsme prohráli (pouze) o 9 bodů, což lze považovat za relativně přijatelný rozdíl. Na našich hráčích bylo v poslední čtvrtině vidět smíření s prohrou a pocity týmu vykresloval povzdych Kuby Neděly „Nám tam dnes nic nespadne a jim úplně všechno“.

Hlavu nevěšíme a sportovně musíme Trenčínu pogratulovat. Soupeř byl dnes lepší a zasloužil si vyhrát. V únoru se pokusíme v naší hale o lepší výsledek.

14. 11. nás čeká na domácí palubovce Jiskra Kyjov.