Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Trenér Floreš spokojen

54394cc2073ff141011 U17
Po prohře v obou zápasech 1. kola v Třinci čekal na kadety U17 trenéra Floreše další těžký soupeř. Do Uherského Brodu přicestoval v sobotu 11. 10. silný tým Snakes Ostrava. Cílem bylo odehrát utkání s nasazením, za které bychom se nemuseli stydět. První měření sil jsme k radosti přítomných domácích fanoušků začali velmi dobře. Po poločase jsme vedli již 33:11, což umožnilo nastoupit všem hráčům, kteří byli pro zápas nominováni ze širokého kádru. Vítězství 52:39 bylo víc než potěšující. Pro druhý sobotní zápas jsme museli zůstat koncentrovaní a nepolevit v obraně ani soubojích pod košem. Bohužel se nám to v úvodu vůbec nedařilo. Po prohraném první čtvrtině 10:12 se do toho kluci opřeli, do poločasu dovolili soupeři jen 3 body (25:15). Ve třetí čtvrtině pak chtěl trenér opět protočit hráče z lavičky a prostřídal. Zejména na rozehrávce jsme po tomto kroku velmi zaostávali. Do hry tak musel zpět Jakub Andrýsek. Před závěrečnou čtvrtinou byl stav opět velmi těsný – vedli jsme minimálním rozdílem 32:30. Základní pětka však na palubovce mákla a odskočila soupeři šňůrou 9 bodů v řadě. Na to již Ostrava nezareagovala a zaslouženě jsme zvítězili 49:36.
Individuální pochvalu zaslouží Martin Šimčík (13+16bodů), který byl jednoznačnou oporou celého týmu. Vynikal nasazením, bojovností pod košem, doskakovaním a dobrou střelbou z nejkratší vzdálenosti.