Trenér Pršala spokojený po výkonu U15 v Brně

565add8b33584

Tušili jsme, že sobotní (28. 11.) utkání v Brně bude pro tým trenéra Jiřího Pršaly náročný a potkají se 2 srovnatelní soupeři, kteří oba chtějí patřit do nejlepší trojice soutěže. SAM BŠM Brno patří ke kvalitním týmům a ve včerejším dvojzápase nastoupilo v jeho dresu hned 5 hráčů ze soupisky ligové sestavy BŠM pro kategorii U15.

BŠM Brno – BK Spartak

1. zápas 68:81 ZÁPIS

2. zápas 65:60 ZÁPIS

Foto a video ZDE

Naše družstvo se muselo pro nemoc obejít bez Jonáše Baliji na rozehrávce, stále se zlepšujícího Erica Valčíka a po tréninkovém výpadku z důvodu pobytu mimo republiku nastupoval Kuba Mahdal. Dalším handicapem pak byl zdravotní stav Martina Zetíka, který se delší dobu potýká s problémem se zády. Po faulu rychlého soupeřova rozehrávače Kirila Miteiskiho musel ve druhém zápase úplně odstoupit. Situace nebyla ideální, ale kluci se rvali o každý balón a v prvním utkání jsme poločas vedli už 32:49. Naše vedení jsme pak ještě zvýšili na rozdíl 22 bodů (33:55) a došlo k nepochopitelné sérii rozhodnutí rozhodčího Vaníčka. Naprosto stejné zákroky posuzoval rozdílně a během 2 minut odpustil soupeři 4 jasné fauly. Když pak chybu rozehrávače brněnského týmu, kterému se míč „zamotal“ mezi nohy, posoudil k překvapení všech jako faul našeho hráče, který si držel od soupeře odstup, ujely nervy naší lavičce. Současně nám byly uděleny 2 technické chyby za komentáře. Soupeř částečně zápas zdramatizoval a dotáhl se na menší odstup ve skóre. Naši borci však nepolevili a naplno odmakali utkání až do vítězného konce.

Druhý ze zápasů byl mnohem klidnější a znovu jsme úvod zvládli dobře. Po vítězné čtvrtině 12:19 jsme ve druhé části ztratili mušku a první střela za 2 body přišla až na konci 4. minuty této části. Hra byla plná nepřesností a vše je patrné na videu, které najdete v galerii k tomuto zápasu. V tomto zápase museli do zápasu naskočit všichni náhradníci, což se v prvním nepodařilo. To se pochopitelně na podobě hry vždy musí projevit. I tak jsme však dokázali držet se soupeřem držet krok a prohra o pouhých 5 bodů je toho důkazem. Z utkání má trenér dobrý pocit a družstvo zaslouží pochvalu. Také soupeř ocenil vyrovnanost souboje a loučili jsme se slovy „dobrý zápas to dnes byl“.

Fanklub vedl (jako obvykle) Víťa Kovařík a spolu s Martinou, Jonášem a Vojtou překřičeli i hlasitou trenérku soupeře. Děkujeme!

Další utkání absolvují žáci opět v Brně. 12. 12. nás čeká soupeř stejné úrovně – JBC Brno.