U 19 doma znovu vítězně

513da2dc0fb6aDSC07428
I ve druhém kole nadstavbové soutěže Moravské koše nenašlo družstvo U19 přemožitele.

BK Spartak – NH Ostrava 100:54 (20:11, 49:34, 76:50)
Družstvo NH Ostrava přijelo v poměrně kombinované sestavě. Mezi jeho hráči nechyběla dokonce i jedna dívka.
Do utkání jsme vstoupili s dobrou obranou, ale proti soupeřově zóně jsme nedokázali najít přesnou mušku při střelbě ze střední vzdálenosti. Přesto jsme od začátku utkání vedli a postupně navyšovali svůj náskok. Houževnatý soupeř odpovídal především díky Marku Stuchlíkovi a Tomáš Neverlovi, kteří za celý zápas nastříleli dohromady 40 bodů z 54.
Družstvu hostí však s přibývajícími minutami ubývali síly a tak jsme mohli svůj náskok navyšovat z rychlých protiútoků. To platí zejména o poslední čtvrtině, kdy jsme soupeři dovolili jen 4 body a nakonec jsme dali i populární stovku.
Střelecky se dařilo jak kapitánu Tomáši Zálešákovi, tak i Kubovi Kociánovi. Dobrý výkon podali však i ostatní hráči. Pozitivní je i fakt, že se do hry zapojilo rovnoměrně všech 10 přítomných členů družstva.
TH:  18/12 = 66,7%
Body:     Zálešák 31 (2x 3 b.; 4/1), Kocián 13 (2/1), Kallus 11 (1/1), Lečbych M. 11 (4/3.), Pavka 8 (2/2), Lečbych K. 7 (4/3), Urbánek 6 (2x 3b.), Kelíšek P. 6, Jankových 5 (1/1), Krejčiřík R. 2
BK Spartak – SKB Černovice 74:44 (16:13, 33:21, 52:28)
V tomto zápase jsme se museli obejít bez kapitána Tomáše Zálešáka, kterého čekalo utkání ligy U17 se Zlínem.
Ze začátku jsme se zejména v obraně nemohli dostat do zápasu. Nedokázali jsme ubránit zejména nájezdy pod koš a nedůsledností v odstupování tak dávali soupeři příležitost ke snadnému skórování.
Proto jsme v polovině druhé čtvrtiny změnili obranu na zónovou a obraz hry se rapidně změnil. Soupeř nedokázal skórovat, my získávali míče a začalo se nám dařit i proměňování rychlých protiútoků.
Podobný obraz hry vydržel až do konce utkání. I v tomto utkání neslo tíhu utkání všech 9 hráčů. Díky velmi dobré střelbě byl nejlepším střelcem Václav Kallus jemuž dobře sekundoval Franta Pavka i Kuba Kocián.
Střelba: TH: 17/5 = 29,4% - bída
Body:     Kallus 17 (2/1), Pavka 14 (1/0), Kocián 11 (8/1!!!), Lečbych K. 10, Lečbych M. 10 (2/1, 1x 3 b.), Kelíšek P. 8 (2/2), Urbánek 2 (2/0), Jankových 2,