U15 - Ne jednotlivci, ale tým!

550f3377ef769150322 U15
V neděli 22. 3. jsme na domácí palubovce přivítali v náhradním termínu SK Žabovřesky. Na podzim nás soupeř z Brna dost potrápil a uštědřil nám 2 porážky, které jsme mu chtěli vrátit. Proto bylo důležité nastoupit k utkání soustředěně a s maximální chutí po vítězství.

BK Spartak – SK Žabovřesky
1. zápas 70:53 ZÁPIS
2. zápas 80:65 ZÁPIS
Fotky a krátké video ZDE
Mohutnější postavy a úspěšnost střelby soupeře při rozcvičce budily respekt. Úvod však patřil nám. Stav 6:0 a následně 11:2 uklidnil naši zahajovací pětku a nervozita byla ta-tam. Přestože jsme si pak tvořili jasné střelecké příležitosti z nekratších vzdáleností, nedokázali jsme je proměňovat a pro úspěšné zakončení jsme potřebovali několik pokusů. Soupeř začal lépe doskakovat. Přestože jsme dostali hodně příležitostí, nevyužili jsme 5 trestných hodů v úvodní části a Žabiny nás na konci první čtvrtiny dotáhly na 19:16. Ve druhé čtvrtce pak naše střelecké trápení pokračovalo. Míče nám vyskakovaly z obroučky a podkošoví hráči se při zakončení vyloženě trápili. V poločase soupeř vedl 32:34. O přestávce zůstali kluci v pohybu a bylo vidět, že chtějí vyhrát. Chybělo ono běžné vtipkování a naopak se snažili soustředit na další část hry. 3. a 4. čtvrtina pak byla naše. Hráli jsme všechny signály a míč šel z ruky bez zbytečného držení. Soupeře zlomila ve 4. čtvrtce definitivně naše úspěšná střelecké série, kdy jsme ze stavu 53:47 natáhli na 64:47. Na případný obrat už Žabiny neměly dost času a cíl našeho nedělního dvojutkání byl splněn. Vyhráli jsme neočekávaně výrazně 70:53. Trenér Jiří Pršala již věděl, že druhý zápas bude z naší strany řešen jiným způsobem. Oproti prvnímu souboji, kdy nenastoupili všichni hráči z lavičky, zasáhne do zápasu kompletní sestava. V krátkých sledech střídali všichni naši hráči a přesto se obraz hry níjak zásadně nelišil od prvního dějství. Nám nahrával fakt, že pilíř hry soupeře (Kubín č. 21) nastoupil ze zdravotních důvodů až ve 3. čtvrtině a to pouze na několik minut.
Hráli jsme jako tým a nebudeme proto chválit žádné jednotlivce. Velmi oceňujeme týmovou spolupráci všech hráčů, kteří poctivě „odmakali“ oba zápasy a potěšili všechny domácí příznivce.
Závěr tohoto ročníku soutěžní sezóny čeká naše družstvo už nadcházející sobotu 28. 3.. Doma nás čeká další soupeř z Brna SAM BŠM.
Přijďte se rozloučit s týmem a pomoci ukončit sezónu vítězně.
550f23a64d8b020150322_112913
550f23a64d8b020150322_122618
550f23a64d8b020150322_122619
550f23a64d8b020150322_122633
550f23a64d8b020150322_122640
550f23a64d8b020150322_122642
550f23a64d8b020150322_122702
550f23a64d8b020150322_122704