U17 potěšili vítězstvími s Třincem

54c90ba9a1619150124 U17
Kadeti U17 trenéra Josefa Floreše hostili v sobotu 24. 1. na domácí palubovce rivala s Třince. Tomu chtěli vrátit porážku ze vzájemného dvojutkání na začátku sezóny, když v Třinci prohráli 4. 10. oba zápasy 61:43 a 71:33.

BK Spartak – TŽ Třinec
1. zápas 48:31 ZÁPIS
2. zápas 60:35 ZÁPIS
Naši hráči si uvědomovali význam utkání pro pořadí v tabulce a zahájili velmi zodpovědně. Některé z hráčů to však svazovalo natolik, že působili nervózně a opatrně. Divák musel mít v úvodu pocit, že nevíme, jak na soupeře, který přijel pouze se sedmi hráči. U nás byla plná lavička s maximálním počtem 12 hráčů a byla tedy velká šance na „utahání“ soupeře. Opatrnost a přehnaný respekt ze soupeře nás opustili až po poločase a přestože výsledky v jednotlivých čtvrtinách nebyly s velkými rozdíly, dalo to na pěkné vítězství o 17 bodů 48:31.
Ve druhém zápase vzdoroval soupeř pouze v úvodu do cca 4 minuty. Pak jsme opět jasně převzali otěže utkání do svých rukou. Bodová šňůra našeho týmu byla narušena pouze jednou trojkou v 6. minutě. Protože soupeř přidal další jeden bod až z trestného hodu v úplném závěru 1. čtvrtiny, svítilo po první části uklidňující skóre 20:9. Ve druhé čtvrtce jsme rozdíl bez komplikací navýšili na 39:16, což pro druhý poločas znamenalo znovu možnost prostřídání všech hráčů lavičky bez rizika ztráty vítězství.
Florešovci pokračují ve svém programu již tento pátek 30. 1., kdy v náhradním termínu vyjíždějí do Ostravy. Budeme jim držet palce v odvetě s A týmem SNAKES OSTRAVA.