Úspěšná domácí derniéra

510ec1a36cf73Muži B
V domácí derniéře jsme se utkali s družstvem Vyškova.

BK Spartak – BK Vyškov 72:33 (13:13, 31:27, 45:33)
Na hřišti Vyškova jsme podlehli poměrně vysoko o 33 bodů. Navíc z různých důvodů z družstva zbylo jen torzo 7 hráčů. Rozhodně jsme tedy nebyli favority utkání.
Úvod utkání rozhodně nenabídl žádné střelecké hody. Především ne příliš vysoká úspěšnost střelby znamenala jen malé přírůstky na ukazateli skóre. Obě družstva se snažila zakončovat především z bezprostřední blízkosti koše. Díky velmi důrazné obraně hostů, která byla místy i za hranicemi pravidel, jsme neměli potřebný klid na zakončení.
Podobně vypadala i druhá čtvrtina. Po její větší část naopak vedli hosté, kteří využili našich chyb v zakončení.  Naštěstí rozdíl nebyl velký. V závěru této čtvrtiny jsme pak změnili obranu na zónovou. To se ukázalo jako rozhodující. V samém závěru jsme znovu získali vedení, které jsme pak již nepustili.
Zónová obrana znamenala pro hosty obrovský problém. Z celý druhý poločas na ni nenašli recept a povedlo se jim dát jen 6 bodů.
My jsme naopak i přes chyby především z rychlých protiútoků navyšovali náš náskok.
V poslední čtvrtině již hosté rezignovali. Vyhráli jsme ji málo vídaným skóre 27:0 a celý zápas tak vyšším rozdílem, než jsme prohráli e Vyškově.
TH: 32/19 = 59,3%
Body: Kryštof  26 (15/12), Krejčiřík J. 21 (5/3), Gavala 9 (1x 3 b.; 4/2),  Lekeš 5 (1x 3b.; 2/1), Dorazil O. 4 (4/2), Kratěna L 3 (4/1), Krejčiřík T. 3 (2/1)