V Krnově nedali Florešovci domácím šanci

V sobotu 28. 1. 2017 cestovali junioři do Krnova. Cesta se protáhla a čas příjezdu nebyl ideální. Rozcvičení proto proběhlo velmi krátce.

BK Krnov – BK Spartak

1. zápas 30:74 (12:12, 15:33, 24:46)

2. zápas 37:70 (6:18, 17:36, 28:51)

Body v 1. zápase: Andrýsek 2, Rožek 26 (1x3b), Šimčík 15, Josefík 14, Martiš 4, Jony 7 (1x3b), Mahdalík 2, Kadleček 4

Body v 2. zápase: Andrýsek 6 (2x3b), Josefík 12, Rožek 20 (1x3b), Šimčík 14, Jony 5, Mahdalík 7, Kadleček 2, Čubík 4

Náš tým zahájil nekoncentrovaně a ukázala se nutnost dostatečně dlouhé přípravy k utkání. Trenér Floreš zalapal po dechu, když ve druhé minutě po naší špatné obraně domácí zakončili další střelu úspěšně a vedli 6:0. Okamžitě reagoval oddechovým časem, aby změnil tento nešťastný úvod. Obě družstva se pak snažila využívat svých vysokých hráčů a systém hry na obou stranách tomu odpovídal. Po úvodní čtvrtině, kdy jsme se teprve probouzeli svítilo skóre 12:12. Sami hráči nebyli spokojeni a ve druhé části se do soupeře zakousli naplno. Šňůrou 11 bodů si vytvořili náskok, uklidnili se a hra byla najednou v mnohem větší pohodě. Těžili jsme z úspěšných nájezdů do koše. Hodně získaných míčů si připsal Martin Šimčík, který narušoval rozehrávku domácích. Ti začali hodně přitvrzovat v soubojích a jejich zákroky se nebezpečně blížily hranici únosnosti. Vícekrát tuto mez překročily. Odnesl to Pavel Martiš, který ve 3. čtvrtině musel z utkání odstoupit a vyhledat ošetření v nemocnici. Situace však ještě více zocelila náš tým a nedali jsme již Krnovu šanci.

Druhé utkání jsme si pohlídali už od začátku. V polovině jsme měli luxusní náskok 19 bodů a ani mírné povolení v obraně v úvodu 3. části už naši výhru neohrozilo.

Držíme II. příčku a další kolo nás čeká 4. 2. v Lipníku nad Bečvou.