V Lanžotu to ženám nevyšlo

54b5ffe421768150110 Ženy
V sobotu 10.ledna jsme v sestavě sedmi hráček jely bojovat do Lanžhotu. Zbytek družstva postihla buď nemoc, nebo musely plnit pracovní povinnosti. Díky tomuto malému počtu jsme nedotáhly ani jedno utkání do vítězného konce, přestože v obou poločasech bylo vše vyrovnané.
TJ Sokol Lanžhot - BK Spartak
1. zápas 76:58 (29:26)
2. zápas 79:73 (33:34)
Foto a video ZDE
Hráčky Lanžhotu první zápas začaly s velkým odhodláním. Po třech minutách vedly 8:2, po oddechovém času se hra srovnala a čtvrtina skončila výsledkem 14:12 pro tým Lanžhotu. Vyrovnané utkání pokračovalo i v druhé čtvrtině a vše se zlomilo 3 minuty před koncem 3.  čtvrtiny, kde jsme za toto krátké období dostaly 15 bodů a samy jsme žádný nedaly. Čtvrtá čtvrtina již byla pevně v rukou soupeře, který svůj náskok bezpečně udržel, a zápas jsme prohrály 76:58.
Nástup do druhého utkání jsme si pohlídaly a první čtvrtinu jsme vyhrály 24:16.  Na začátku druhé čtvrtiny jsme inkasovaly koše z rychlých protiútoků včetně dvou trojek a rázem byl stav srovnaný. V poločase jsme vedly o jeden bod a doufaly, že se nám podaří zvítězit. Bohužel nepodařilo a prohrály jsme 79:73. Velkým problémem tohoto utkání bylo neproměňování trestných hodů, kde během posledních dvou minut jsme z 9 TH daly pouze 1 bod, na rozdíl od soupeře, který za stejné období dal z 8 TH 7 bodů. V tomto zápase jsme střílely 42 TH a proměnily tragických 12 bodů.