V posledním kole jsme potvrdili 3. místo

50d5f1d614be320121222_092741

V závěrečném kole první poloviny soutěže jsme zajížděli na palubovku posledního týmu tabulky. Vítězstvím by jsme potvrdili 3. místo v tabulce.

TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem – BK Spartak 67:99 (7:28, 33:60, 47:73)
Lepší vstup do zápasu jsme si nemohli přát. Díky dobré obraně, rychlému protiútoku a pohybu na útočné polovině soupeře jsme velmi rychle vedli a neustále jsme navyšovali náskok. Domácí se v první čtvrtině zmohli jen na dva koše a zbytek dali z trestných hodů.
Ve druhé čtvrtině jsme dovolili soupeři, aby v útoku zvedl hlavu. Po prostřídání jsme přestali důsledně doskakovat a chybami v obraně jsme umožnili soupeři držet s námi v této čtvrtině krok. Naštěstí jsme si udrželi vysokou úspěšnost v útoku a tak se náš náskok nezmenšil, ale mírně narostl.
Vstup do třetího hracího období nám ale vůbec nevyšel. Během úvodních 7 minut jsme neproměňováním jasných šancí z pod koše, chybami v rozehrávce i v obraně umožnili 12-ti bodovou šňůru, kterou domácí korigovali náš náskok. Naštěstí v závěru čtvrtiny jsme trochu přidali a rozdíl ve skóre narostl na původní hodnotu.
Přestože jsme  v posledním hracím období inkasovali 20 bodů, dokázali jsme jich dát o 6 více a tak výsledný náskok narostl na pěkných 32 bodů. V závěru jsme i atakovali sto bodovou hranici, ale bohužel jsme ji nepřekonali.

TH: 18/10 = 55,6%

Body:     Zálešák 23 (3/3), Kallus 23 (2/1), Kocian 18 (4/2), Lečbych K. 14 (1x 3 b; 2/1), Lečbych M. 9 (2/1), Fanta 9 (2/1), Urbánek 3 (3/1),

TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem – BK Spartak 61:111 (10:25, 26:55, 42:87)

Ve druhém utkání jsme byli již přece jen o něco lépe koncentrovaní a navíc jsme od druhé čtvrtiny přešli na zónu, proti které to domácím nešlo. Z takto získaných míčů jsme pak vyráželi do rychlého protiútoku, kterým jsme pravidelně navyšovali náš náskok..  vjednom z herních úseků se hra díky špatné obraně proměnila v šou Toma Zálešáka, který dal v řadě 12 bodů za sebou.
A i když jsme se nevyvarovali našich tradičních chyb, výrazný výpadek ve výkonu se v tomto zápase nekonal a dočkali jsme se i zasloužené stovky. Ve hře dostali výraznější prostor i hráči z lavičky a všichni také v zápase skórovali.

Střelba: TH: 27/14 = 51,9%

Body:     Zálešák 43 (5/5), Kallus 18, Lečbych K. 13 (2/1), Urbánek 12 (1x 3 b.; 2/1), Kocian 10 (4/2), Fanta 7 (4/1), Jankových 5 (8/3), Lečbych M. 2, Kreisel 1 (2/1)