V sobotu výhra, v neděli prohra po prodloužení

5a087bb0cbe0b

Tento víkend hrál náš A tým v Brně se soupeři různé kvality. Také naši hráči podali rozdílné výkony v jednotlivých hracích dnech a paradoxně větší pochvalu za předvedenou hru dostali od trenéra v neděli.

Sobota 11. 11. 2017

SKB Brno Černovice – BK Spartak

52:77

Po rychlém úvodním vedení 0:4 v náš prospěch jsme trestuhodně propadli v obraně a soupeř se jednoduše dostal do vedení 8:4. Čtvrtinu jsme zachraňovali až na samém konci, kdy se nám podařilo vyrovnat na 15:15 a začínalo se opět znova. Od soupeře se nám podařilo odpoutat po třech minutách hry ve II. části a šňůrou bodů jsme nasadili k trháku a bezpečnému vedení 21:35. Zapojením všech hráčů do rotace docházelo k mírným propadům ve vedení v rozsahu osmi až patnácti bodů a tak definitivní zlom nastal až během posledních pěti minut zápasu nasazením tvrdého jádra týmu, které svůj úsek vyhrálo 14:1. Definitivně jsme tak přišpendlili soupeře, stále doufajícího  v obrat zápasu, na dno tabulky.

Body: Mikel 15, Ihring 14, Kratěna Lukáš 13, Zálešák 12, Povolný 7, Krejčiřík Jiří 6, Rožek 4, Dorazil 3, Kratěna Jiří 2, Krejčiřík Roman 1,

Neděle 12. 11. 2017

BCS Husovice – BK Spartak

84:80 po prodloužení

Zápas, ve kterém musíme družstvo pochválit za 39 minut hry. Ve srovnáním se sobotním vítězným utkáním jsme odehráli naprosto jiný zápas. Minutu před koncem základní hrací doby jsme vedli o 9 bodů a vše vypadalo více než skvěle. Bohužel jsme nezvládli závěrečnou minutu 4. části. Soupeř po převzetí míče našim hráčem ihned fauloval a hru maximálně kouskoval. Viděli jsme nevídané - hráč soupeře František Kufčák během této minuty nasbíral všech 5 osobních chyb a musel střídat. Postupně jsme inkasovali 2x za 3 body a nastala nervozita na naší straně. Zbytečně jsme pak také faulovali a Laďa Povolný byl oceněn nesportovní chybou po vzájemném požďuchování, které dle našeho názoru mělo být spíše posouzeno jako oboustranná chyba. Zápas šel do 5minutového prodloužení, které jsme prohráli 11:7 a solidně rozehraný zápas jsme smolně prohráli. Pro mladé hráče velmi cenná zkušenost, která jistě pomůže v dalším průběhu soutěže.

Body: Kratěna Jiří 19, Ihring 12, Zálešák 11, Povolný 10, Mikel 9, Rožek 8, Dorazil 4, Kratěna Lukáš 4, Krejčiřík Roman 3

Další hrací kola máme na domácí palubovce 25. 11. BC Vysočina Jihlava, 26.11. Žďár nad Sázavou.