Včas se probrali a vydřeli vítězství

50fcfc8cac352A2
Basketbalisté Spartaku Uherský Brod naplnili papírové prognózy a z víkendového domácího vystoupení vyšli s vyrovnanou bilancí 1:1. Hluboce se poklonili druholigovému lídrovi z Opavy a v dramatické bitvě udolali o záchranu bojující Jasenici. Největší porcí bodů přispěl Michael Dostál.

BK Spartak - Opava 62:81
Třebaže Slezané procházejí soutěží jako nůž máslem a na kontě mají pouze jedinou porážku, Broďané se favorita nezalekli a první čtvrtinu měli navrch. Dobře kombinovali i zakončovali a šli do vedení 22:17. To ale bylo naposledy, kdy vedli. „Soupeř do druhé čtvrtiny přidal na agresivitě v obraně a jedenáctibodovou šňůrou se dostal na koně. Otočku jsme však bohužel podpořili řadou nevynucených chyb,“ říká kriticky Miroslav Mikel, kouč brodského Spartaku. Severomoravané se uklidnili a bezpečně kráčeli za vítězstvím. Broďané je chtěli zastavit zónovou obranou, ale pohořeli. „To byl z naší strany úplný výbuch,“ přiznává Mikel. Jeho výběr tak ve třetí minutě druhé půle ztrácel devatenáct bodů (31:50). Třemi trojkami se ještě domácí přiblížili na deset bodů, ale pak už zase tahali za kratší konec. „Když bylo jasné, že už zápas nezvrátíme, prostřídal jsem sestavu a šetřil klíčové hráče na nedělní duel. O výsledku rozhodlo obrovské množství našich nevynucených chyb,“ má jasno Mikel.
Body: Mrlík 17, Dostál 15, Kratěna 11, Halík 8, Dorazil 6, Povolný 3, Pršala 2. Poločas 31:40.

BK Spartak - Jasenice 79:70
Spartak zaspal začátek a v šesté minutě prohrával 4:12. „Soupeř přijel povzbuzený skalpem Kroměříže a působil hodně sebejistě. Trošku jsme jej ale i podcenili,“ přiznává Mikel, jehož svěřenci si nedokázali poradit se zónovou obranou a trápili se střelecky. První desetiminutovku tak nakonec prohráli 18:25. Broďané na průběh reagovali agresivnější obranou, kterou přinutili soupeře k chybám a ve třetí části skóre otočili. Čtyřbodový náskok však nezaručil klid, spíš naopak. A tři minuty před koncem taky na ukazateli skóre svítily čtyři šestky. Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Uh .Brod totiž dobře bránil a sedmibodovou šňůrou zadělal na důležité dva body. „Závěr jsme si trošku pokazili, když jsme proměnili jen dvě šestky z osmi, ale naštěstí se ještě zpod koše trefil Halík. Vítězství bylo vydřené, ale zasloužené,“ je přesvědčený zkušený brodský lodivod.
Body: Dostál 20, Halík 16, Kratěna 14, Mrlík 11, Mikel 9, Povolný 8, Pršala 1. Poločas 34:38.

Autor: PETR ČECH