Vítězný vstup do další fáze

516d5d81bb2d1DSC07597
SKB Černovice – BK Spartak 47:56 (7:12, 13:26, 28:40)
Po té co nás administrativní rozhodnutí vedení soutěže odsoudilo do skupiny o 7-12 místo, jsme k prvnímu utkání zavítali do Černovic.
V prvním utkání jsme narazili na družstvo domácích. Domácí byli fyzicky i věkově vyspělejší, než naše družstvo, které je složeno z hráčů kategorií U15, U17 a U19. Vstup do utkání nám poměrně vyšel. Dobře jsme bránili a přecházeli do rychlého protiútoku. Bohužel jsme se celý zápas potýkali s velmi špatným procentem střelby především z vymezeného území. I proto jsme nebyli schopni navýšit svůj náskok na výraznější rozdíl. Přesto jsme ovládali vývoj utkání až do 6 minuty poslední čtvrtiny.
Za stavu 30:50 v náš prospěch přišel hlavně v obraně herní výpadek a soupeř stáhl šňůrou 12-to bodovou šňůrou na rozdíl pouhých 8 bodů. Naštěstí jsme pak trochu zabrali a vítězství uhájili. Ale tato ztráta koncentrace byla zcela zbytečná a proti silnějšímu soupeři by se nám nemusela vyplatit.
Bodově se výrazně prosadil nejmladší člen týmu, Ondra Rožek, který zahrál velmi dobrý zápas.
TH: 22/9 = 40,9%
Body: Rožek 13 (5/1), Lečbych K. 11 (1x 3 b.; 5/4), Pavka 10 (4/2), Kelíšek P. 7 (2/1), Lečbych M. 5 (2/1), Kallus 4, Urbánek 2, Krejčiřík R. 2, Kocian 2 (4/0)

NH Ostrava – BK Spartak 0:20
Soupeř z Ostravy se na utkání nedostavil. Takže máme bez boje další výhru.