Vítězný začátek Béčka

561b5223a017e
Po změnách v družstvech dospělých se tento víkend představilo na domácí palubovce družstvo mužů „B“. Jeho kádr byl po odchodu Lukáše Kratěny a Jirky Dorazila do A-týmu doplněn o několik hráčů z loňského družstva mužů C.
Fotky a video ZDE

BK Spartak „B“ – SKB Tišnov 74:57 (17:15, 35:28, 49:42)
Úvodní utkání nového ročníku OP-II jsme zahájili s velmi neoblíbeným soupeřem, který vždy disponoval dobře hrajícími podkošovými hráči. Hosté však dorazili k utkání jen v 5 hráčích. Naopak na naší lavičce bylo 12 hráčů a to nám dávalo naději na „utahání“ soupeře.
Od první čtvrtiny hráli hosté uspávající basketbal. Nikam nespěchali a snažili se hrát dlouhé útoky. My jsme se pomalu sehrávali a tak první čtvrtina byla herně i výsledkově vyrovnaná.
Ve druhé čtvrtině jsme začali hrát aktivněji, vysunuli jsme obranu a i vzhledem k únavě soupeře se nám povedlo postupně navyšovat rozdíl ve skóre v nás prospěch.
Podobně jsme zahájili i druhou půlku utkání. Vedli jsme až o 15 bodů a tak dostali prostor i hráči z lavičky. Hosté však v závěru čtvrtiny sérií bodů po našich zbytečných ztrátách snížili na rozdíl 7 bodů a tak musela do posledního hracího období na hřiště nejsilnější pětka.
Ukázalo se však, že hosté už na zvrat v utkání síly nemají.  Rychle jsme znovu navýšili náskok na 20 bodů a ten jsme si pak už pohlídali až do konce.
TH:  10/5 = 50%
Body: Dorazil O. 12, Buráň 12 (2x 3 b.), Krejčiřík J. 12 (4/2), Ondřej L. 9 (2/1), Smrž 8 (2x 3 b.), Lečbych K. 8, Sobota 6, Krejčiřík R. 4 (1x 3 b.;2/1), Lekeš 2, Kocián 1 (2/1)

BK Spartak „B“ – ASK Blansko 56:59 (18:22, 29:40, 43:49)
Nedělní soupeř z Blanska k nám přijel povzbuzen vysokou výhrou z Kroměříže. Hrál velmi zkušeně a dařilo se mu naši obranu rozebírat nájezdy i dobrou střelbou za 3 body. Nás zastihl zápas v určitém útlumu. Byli jsme nedůrazní při obranném doskoku i v soubojích o míč, nedařila se střelba z dlouhé vzdálenosti a tak jsme od počátku tahali za kratší konec.
Podobně vypadala i druhá čtvrtina. V jejím závěru jsme začali hrát zónovu obranu. Hosté vypadli z konceptu a nám se podařilo již hrozivý rozdíl skóre stáhnout na hratelných 11 bodů.
I ve druhém poločase jsme pokračovali v zónové obraně a postupně ukrajovali z náskoku soupeře. Do posledního hracího období jsme šli s mankem 6 bodů.
Během následujících 4 minut jsme pak otočili skóre ve svůj prospěch a v závěru jsme si pak malý náskok i přes několik školáckých chyb pohlídali.
TH:  27/17 = 63%
Body: Krejčiřík J. 11 (9/7), Ondřej L. 10 (3/2), Krejčiřík R. 9 (1x 3 b.; 4/2), Lečbych K. 7 (1x 3 b.), Sobota 7 (4/3), Vajdík 6, Kallus 5, Dorazil O. 4, Kocián 4, Buráň 2 /4/2), Smrž 0 (2/0),

Vzhledem k tomu, že družstvo kvůli pracovnímu vytížení některých hráčů nemá příliš mnoho možností trénovat spolu, lze obě vítězství hodnotit kladně. Do obou utkání se povedlo zapojit všech 12 hráčů z lavičky včetně hráčů z loňského C-čka. Ve hře je však přílišné množství chyb, o jejichž eliminaci se budeme muset během tréninků pokusit.