Vítězství 195:39

550f1d27edf6e150321 Zlín
V sobotu 21.3. jsme vyrazili k utkání proti poslednímu týmu tabulky, kterým je GEMINI Zlín. A právě z toho důvodu jsme se rozhodli k výrazné změně ve složení zažitých pětek. Tou „velkou“ změnou bylo spojení Maki a Kiki do jedné pětky, aby si druhá pětka dokázala poradit bez těchto „alfa samic“ a byly odkázané výhradně samy na sebe a musely si samy tvořit hru.

GEMINI Zlín – BK Spartak
1. zápas 22:92
2. zápas 17:103
Foto ZDE
První zápas začala naše silnější pětka a převaha byla evidentní. Holky pozorně bránily a rychlými protiútoky jsme jednoduše skórovali. Proto jsme také po pěti minutách vedli 18:0 a čtvrtina skončila 33:3. Do druhé čtvrtiny šla naše experimentální pětka a svou úlohu až na pár slabších okamžiků zvládla na jedničku. Na rozehrávku se nebojácně cpala Lucka, která byla velice těsně bráněná, že nemohla ani dýchat. Další z experimentální pětky byla Vika, která se na rozehrávku moc nehrnula, ale o to víc měla síly na skvělou obranu a nájezdy do koše, Žany po nemoci vypadával míč z ruky, ale stále se snažila,  Ami po prospaném začátku čtvrtiny se rozjela ke skvělému výkonu a nejraději by hrála bez střídání a Terka si chvílemi dělala ze zápasu trénink dvojtaktů, které má snad konečně natrénované, protože je dokázala se strojovou přesností proměňovat. Čtvrtinu holky vyhrály 20:9 a celý zápas 92:22.
Druhý zápas holky začaly opět velice pozorně a soustředěně a i proto první čtvrtina skončila 23:2. Druhá pětka jako by chtěla ukázat, že jsou stejně dobré, tak svou čtvrtinu vyhrály také 23:2. V tu chvíli byl soupeř již zlomený a otázkou bylo jen konečné skóre. Nakonec se nám podařila dát vytoužená stovka a výsledkem 103:17 jsme zakončili druhý zápas ve Zlíně.
Musím samozřejmě zmínit nové přírůstky do tabulky střelců. V prvním zápase se podařilo dát svůj první bod Denči, která se konečně odvážila i do samostatných akcí a po jednom takovém výletě byla faulovaná a ze dvou trestných bodů jeden proměnila. Druhým přírůstkem je Sandra, která dala koš ze hry a odměnou jí byla mexická vlna na lavičce. Skvělý je také ukazatel, že v prvním zápase bodovalo z dvanácti hned deset hráček a v druhém zápase devět.
Ema 0 – 0 – 1 + 0 – 0 – 1

Další zápas hrajeme v neděli 29.3. od 14:30 ve sportovní hale se soupeřem z Olomouce, který je důležitý z hlediska konečného umístění. Věřím, že rodiče si najdou opět čas a přijdou podpořit holky v jejich snaze. Tým bude připravený na 100%, připravte se i vy.