Vítězství, ale s velkou kaňkou na kráse

564b82aeef47e

Zápasem v pátek 5. 2. v Olomouci se A tým BK Spartak rozloučil se základní části OP1 ČBF StM.

SK UP Olomouc B – BK Spartak A

67:75 (14:29, 35:39, 56:56)

K poslednímu zápasu cestovala 11ti členná sestava ve složení, které dávalo šanci na více než dobrý výsledek. Zápas zahájil trojkou Jirka Dorazil. Protiútok soupeře jsme ubránili a další 3 body tak přidal znovu náš tým.  Jirka Krejčiřík po koši s faulem proměnil i následující trestný hod a stav 0:6 ve prospěch uherskobrodského týmu byl na začátku 2. minuty pro domácí připomenutím, kdo je favoritem. Střelba trojkových pokusů byla v úvodní části naší silnou zbraní a o 4 úspěšná proměnění se napůl podělili Jirka Dorazil s kapitánem Kratěnou. Výsledek úvodní čtvrtiny vyzněl jednoznačně pro nás (14:29) a tým Spartaku nastoupil do druhé části s pocitem uspokojení a nižší koncentrací. Domácí navíc změnili způsob obrany a přešli na zónu, přes kterou jsme se probíjeli jen velmi těžko. Pátá minuta tohoto hracího období byla pro nás varováním. 3x nás soupeř zchladil úpěšnou střelou za 3 body a díky nekončícím chybám v naší útočné i obranné činnosti bylo najednou vše znovu prakticky na začátku. Patnáctibodový rozdíl se nám v poločasu smrsknul na pouhé 4 body (35:39) a domácí byli nastartovaní k obratu. Uklidnění pro naše hráče nepřinesla ani 3. část. Ba naopak. Kapitán Kratěna burcoval k většímu nasazení a pohybu na soupeřově polovině. Soupeř se snažil takticky faulovat dříve, než se naši borci dostávali do zakončení z blízkosti koše, ale rozhodčí hru „pouštěli“ zbytečně až za hranici pravidel. Vše vyvrcholilo nepěkným momentem v 7. minutě 3. části, kdy zůstal bez povšimnutí faul na Jirku Kratěnu za polovinou hřiště. Hra pokračovala a Jirka svým typickým razantním způsobem pokračoval do zakončení z dvojtaktu. V této chvíli byl k další kontakt se soupeřem, ze kterého došlo k vážnému zranění našeho kapitána. Zlomenina, která si vyžádala příjezd záchranné služby a operaci znamená stop pro hlavní postavu našeho týmu. Utkání bylo v této fázi přerušeno na 30 minut a pochopitelně se vše projevilo na další podobě naší hry. Závěr dohrávala již jen šestice našich nejzkušenějších a ti dotáhli zápas k vítězství.

Výsledkově skvělá část sezóny znamená vítězství této soutěžní části. Do finálové skupiny se spolu s BK TJ Spartak probojoval i náš páteční soupeř SK UP Olomouc a dále tým Prostějova a překvapivě i nebasketbalový  Lipník nad Bečvou. Situace se díky zranění kapitána značně komplikuje a ostatní zkušení hráči budou muset vzít zodpovědnost více na sebe. Jirkovi přejeme do olomoucké nemocnice co nejrychlejší uzdravení!

Body:  Kratěna J. 22, Dorazil 14, Zálešák 12, Povolný 10, Krejčiřík J. 7, Mrlík 6, Rožek 2, Gavala 2