Vstup do Nadregionální ligy juniorů na 100%

5bc4b77b59dce

Začátku soutěžní sezóny se dočkali také junioři MU19. Svěřenci trenéra Jiřího Pršaly dostali na úvod Nadregionální ligy výjezd do Krnova. Soutěž juniorů se hraje na jednom místě vždy se dvěma soupeři. V Krnově nás čekal s domácími také tým SAM Brno. Foto ZDE a video ZDE.

Sobota 13. 10. 2018 v 15:00 hodin

SAM Brno – BK Spartak

35:77 (7:25, 14:44, 26:59)

Před startem tohoto ročníku jsme netušili, jaká budou složení našich soupeřů. Brněnský tým již v kategorii do 19 let hrál minulý rok. Některé z protihráčů jsme si pamatovali s našeho přátelského utkání a těšili jsme se na konfrontaci. V dresu BK TJ Spartak se poprvé představili David a Oliver Lukáčovi. Do utkání jsme vlétli razantně a po třech odehraných minutách jsme vedli 8:1, na což reagoval trenér Brna oddechovým časem. Úvodní část vyzněla pro nás přesvědčivě 25:7 a kouč Pršala začal postupně nasazovat všechny hráče. Kombinačně to z naší strany mohlo být mnohem lepší, ale obrana soupeře umožňovala mnohé a naši podkošoví hráči pod košem jasně dominovali. Lukáš Kopunec, Kuba Mahdal a David Lukáč měli celkem 30 doskočených míčů a to bylo jedním z hlavních důvodů našeho vítězství.

Body: Lukáč David 30, Kopunec 12, Valčík 9, Neděla 9, Lukáč Oliver 6, Mikulec 4, Mahdal 3, Pecha 2, Staněk 2

Sobota 13. 10. 2018 v 17:00 hodin

BK Krnov – BK Spartak

39:107 (14:22, 21:49, 27:81)

V souboji Krnova a Brna byli domácí úspěšnější a měli 1 zápas oddech před soubojem s námi. První čtvrtina byla z naší strany nejhorší částí z celého hracího dne. Spousta nepřesností při přihrávkách a nedůslednost v obraně držela Krnov na dostřel. Už ve druhé části jsme však rozhodli o osudu utkání. Změna v nasazení v obraně a velmi vysoká úspěšnost střelby znamenala 28 bodů v řadě na naší straně a první proměněný bod soupeře až na konci 8. minuty druhé hrací části. Po poločasové pauze již domácí nijak nevzdorovali a působili mnohem odevzdaněji než v úvodu utkání. Závěrečné skóre 39:107 bylo možná až příliš kruté. Největším dílem se střelecky podíleli bratři Lukáčovi, kteří společně zatížíli soupeřovo konto 64 body.

Body: Lukáč David 37, Lukáč Oliver 27, Mikulec 11, Staněk 8, Mahdal 8, Neděla 8, Kopunec 3, Pecha 2, Velecký 2, Valčík 1