Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Výborně, Blansku vracíme porážky

5c50062e69f97

Kadeti do 17 let mají teď nahuštěný zápasový program. V sobotu 26. 1. 2019 nastoupili od 9:00 doma do dvojutkání proti BBK Blansko. S tímto soupeřem jsme hráli první kolo soutěže a byl to výprask, jak se patří. Prohráli jsme 89:22 a 69:32. Tentokrát jsme neponechali nic náhodě a postavili nejsilnější možnou sestavu.

BK Spartak – BBK Blansko

1. zápas 62:61 (18:7, 28:25, 45:51)

2. zápas 54:43 (14:9, 33:20, 48:33)

Základní pětka nastoupila do zápasu bez černých vzpomínek na říjnové zápasy v Blansku a hosté možná zůstali trochu překvapeni. Po první čtvrtině jsme vedli a byla to zásluha všech pěti hráčů na palubovce. Oba pivoti velmi dobře bránili a neměli problém s proměňováním šancí. Z dálky se 2x trefil za 3 body Vojta Mahdal a soupeři jsme odskočili na rozdíl 11 bodů (18:7). Postupně se hra vyrovnávala a hosté byli rychlejším týmem na hřišti. Ve druhé čtvrtině jsme dovolili obětavějším hostům prakticky vyrovnat skóre (28:25). Ve ¾ jsme střelecky odpadli. Hosté si vytvořili náskok 9 bodů a pro nás to nevypadalo vůbec dobře. Postupně jsme však dokázali přerušit soupeřův tlak. K obratu nastartoval spoluhráče Kuba Michálek, který se blýsknul několika těžkými střelami. 2 minuty před sirénou byl stav opět vyrovnaný. V napínavém závěru jsme využili všechny možnosti (oddechové časy, střídání, taktický faul), a přestože jsme 45 s před koncem prohrávali o 1 bod, dobře jsme zvládli náš poslední útok i následnou obranu. Tým se po celý zápas opíral o podkošové hráče (Šimon Macka, Jakub Neděla), ale dobrý výkon podali všichni.

Pro druhý zápas bylo úkolem dostat do hry maximum hráčů s rizikem ztráty bodu. Nastoupili tak i nováčci, pro které se jednalo o první zápasy vůbec. Pochvalu zaslouží Ondra Mikeska, který měl jediný úkol: ubránit svého hráče. Pokyny plnil na 100%. V obraně makal velmi zodpovědně po celý pobyt na palubovce.  Míče přesně přihrával, vybojoval několik zisků a nevytvořil žádnou ztrátu. Vedli jsme od úvodní minuty, lavička se vzájemně povzbuzovala a hráli jsme v dobré pohodě. Soupeř z Blanska působil mnohem unaveněji než v prvním souboji, na závěrečný nápor mu chyběly síly a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Další zápasy odehrajeme znovu v domácím prostředí v neděli, 3. 2., se silným soupeřem SAM Brno. Pokud nezasáhne chřipková epidemie, věříme v dobré výsledky.