Výjezd do Bratislavy byl super po všech stránkách

5bdf59eb5617b

Program Nadregionální ligy juniorů U19 má pro nás neuspokojivý program. Proto hledáme další možnosti, jednáme s kvalitními soupeři o přípravných utkáních, aby tým zůstal v zápasovém tempu. Po tréninkovém zápasu s týmem mužů bylo dohodnuto další utkání s BSC Bratislava. Soupeře jsme již měli možnost poznat ve více kategoriích a těšili jsme se na další měření sil v neděli 4. 11. 2018.

Odjezd autobusu byl v příjemných 7:45 hodin a všichni měli možnost se dobře vyspat. Jedinou výjimkou byl „cestovatel“ Filip Staněk, který musel stihnout ranní spoj z Přerova a budík měl už na 4:30.

BSC Bratislava – BK Spartak

52:104 (5:37, 20:57, 33:82)

Body: Lukáč D. 42 bodů, Lukáč O. 19, Valčík 12, Neděla 10, Martínek 8, Mahdal 7, Mikulec 2, Velecký 2, Kovařík 2

Fotky a video ZDE

S přestávkou na kávu jsme byli na místě hodinu před zahájením. Domácí hráči nás strašili nasazením už při rozcvičce. Také výškově jsme měli deficit.

Základní pětka nastoupila velmi koncentrovaně, s dobrou obranou a absolutně bez chyb při rozehrávce. Pohled na palubovku byl herně mnohem více vyrovnaný, než by podle skóre mohlo vypadat. Rozdíl byl v proměňování střel. Naše úspěšnost byla maximální, ale domácí nedokázali útoky zakončovat. Od páté minuty první části začal trenér Pršala střídat další hráče sestavy. Po 13 odehraných minutách jsme měli na svém kontě 41 bodů, domácí 5 a změny v sestavě mírně ovlivnili herní projev. V hlavách našich borců došlo logicky k mírnému uspokojení a často jsme viděli souboje 1 na 1. Velký rozdíl ve skóre byl pro náš tým výhodou a lehčeji se nám přecházelo do útoků. V základní hrací době jsme vyhráli 52:104 a po dohodě trenérů jsme přidali 5. čtvrtinu, aby dostali odpovídající porci minut všichni hráči z obou laviček.

Děkujeme BSC za možnost utkání, těšíme se na odvetu a jejich návštěvu v Uherském Brodě. Termín zápasu hledáme a s největší pravděpodobností se bude jednat o leden 2019.

Využili jsme doporučení restaurace a po vyhraném zápase jsme se přesunuli na oběd. Hostinec u Deda byl skvělou volbou pro doplnění ztracené energie. Další Utkání Nadregionální ligy odehrajeme v sobotu 10. 11. proti BBK DS Brno a těšíme se na podporu publika.