Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Výsledky "A" týmu

5130cb6ae16e2MUŽI
Basketbalisté Spartaku Uherský Brod mají „po sezoně“. Vítězstvím 15. 2. 2013 nad Valašským Meziříčím si bez ohledu na výsledky zbývajících dvou zápasů pojistili setrvání v druholigové společnosti. Závěr však Broďané rozhodně nevypustí, pokusí se ještě vylepšit stávající sedmou příčku v tabulce.
Uh. Brod - Val. Meziříčí 66:53
Pohled na tabulku hovořil jasně. Když Spartak zvítězí, má v kapse jistotu záchrany. A domácí od začátku tahali za delší konec a už v páté minutě si zásluhou tří trojek vybudovali desetibodový náskok (15:5). „Hráči se uklidnili, kombinačně soupeře přehrávali a využívali výškové převahy pod oběma koši,“ komentoval dění na palubovce Miroslav Mikel, brodský lodivod. Jeho výběr ve druhé čtvrtině dokonce Valachům utekl na 40:16 a „nařídil“ jim oddechový čas. A pauze domácím vůbec neprospěla, jejich stroj se zadrhl. „Hlavně jsme se začali trápit střelecky, čehož Valaši dokázali využít a vrátili se do zápasu. Kluci znervózněli a do poslední čtvrtiny šli už pouze s devítibodovým náskokem,“ pokračoval zkušený kouč. Závěr ale Uh. Brod vcelku zvládl, sedmibodovou šňůrou soupeři odskočil na 14 bodů a už si vítězství pohlídal.
Body: Dostál 20, Mrlík 12, Kratěna 10, Halík 10, Pršala 9, Dorazil 5. Poločas 42:30.

Uh. Brod - Karviná 70:75
Ačkoliv měli domácí záchranu v kapse, toužili po odvetě. „V Karviné jsme prohráli o dva body košem z poslední minuty,“ vysvětlil Mikel. A tři čtvrtiny to vypadalo, že pomsta bude sladká... Broďané hráli 16. 2. 2013 uvolněně, bez nervozity a třebaže dostala šanci celá lavička, první čtvrtinu vyhráli 23:17. Obraz hry se nezměnil ani v dalších dvou desetiminutových pasážích, takže do poslední části šli domácí s devítibodovým náskokem (64:55). Jenže... „Závěrečnou čtvrtku jsme ale vůbec nezvládli, to byl naprostý kolaps, výbuch,“ nechápe Mikel. Jeho armádu naprosto odzbrojil celoplošný presing Severomoravanů, který přinášel spoustu chyb v rozehrávce už ve středu hřiště. A Karviná trestala. „Ke koši jsme se moc nedostali. Šest bodů za čtvrtinu, to je bída,“ přiznává kormidelník, který v závěru citelně postrádal rozehrávače Mrlíka.
Body: Dostál 21, Halík 12, Kratěna 11, Formánek 6, Mikel 5, Krejčiřík 5, Dorazil 4, Pršala 3. Poločas 45:38.

Autor: PETR ČECH