Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

WU12 na Slovensku nezklamaly (aktualizováno)

54ba5d4d175a83

Z důvodu dlouhé herní pauzy jsme uvítali možnost sehrát v sobotu 17. 1. 2015 přátelské utkání s mistryněmi SR z Nového Mesta nad Váhom. Na výpravu k pro nás neznámému soupeři jsme se vydali pouze s jedenácti hráčkami, protože zbylé jsou buď na lyžařském kurzu, nebo nemocné. Po krátké a příjemné cestě dvěma luxusními Mercedesy jsme dorazili do Nového Mesta nad Váhom, které co do rozlohy i počtu obyvatel je jen zhruba o 20% větší a početnější než náš Uherský Brod.
BK Nové Mesto nad Váhom - BK Spartak
1. zápas 34:20
2. zápas 40:21
Foto a video ZDE
Přivítání ihned za dveřmi tělocvičny bylo velice vřelé a přátelské, navzájem jsme se všichni poboskali a tento projev náklonosti jsme ještě během příjemného dopoledne zopakovali několikrát, včetně technických pracovnic Jany Ševčíkové a Marcely Mihlové.
Na místě jsme se dohodli na dvou zápasech 4 x 6 minut a mohlo se začít hrát. První koš zápasu se sice podařilo dát nám, ale to také bylo vše, co jsme v první čtvrtině předvedli. Soupeř nás přehrával svou rychlostí a jednoduchou kombinační hrou. Zato nám, až na pár výjimek, se nedařili hrát naše trénované systémy a spolu se špatně fungující obranou nemůžeme vítězit nad tak dobrým soupeřem.
První čtvrtina skončila 10:2, ale zbytek utkání již byl vyrovnanější a to 8:6, 8:4 a 8:8 s konečným výsledkem 34:20. Následovalo „simulované“ tříminutové prodloužení, kdy oba týmy nastoupily v nejsilnějších sestavách. Obrázek hry byl podobný a prohráli jsme 8:2.

Poté jsme se domluvili na patnácti minutové pauze, která se protáhla na půl hodiny, protože jsme nemohli odmítnout pozvání na kávičku a plný stůl zákusků. Teprve potom jsme mohli začít s dalším zápasem.
I druhé utkání měl pevně v rukou soupeř, a až na krátký mikro úsek ve druhé čtvrtině, jsme my byli tím, kdo prohrával. Jednotlivé čtvrtiny skončily stavem 7:2, 12:11, 9:4 a 12:4 s konečným výsledkem 40:21. Následovalo opět „simulované“ prodloužení, které jsme prohráli 5:2.
Tyto dvě utkání naprosto splnily náš záměr odehrát zápas s těžkým soupeřem, abychom se co nejlépe připravili na naše soutěžní utkání s Brnem, ke kterému jedeme 24.1. S předvedenou hrou nemůžeme být spokojeni, ale máme ještě dva samostatné tréninky, aby se nám podařilo příští víkend v Brně uspět.