Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

WU15 se povedl vstup do sezóny

5d918b6cdf78b

Družstvo žaček WU15 bylo v zahajovacím kole úspěšné a na hřišti Vyškova vyhrálo v neděli 29. 9. 2019 oba zápasy.

BK Vyškov - BK Spartak

1. zápas 37:57 (15:10, 21:21, 32:42)

2. zápas 40:51 (6:10, 18:24, 24:41)

Přechod do kategorie U15 znamená větší míče, delší herní dobu a starší soupeřky. Zápas s Vyškovem byl prvním testem, jak se s tím družstvo vyrovnalo. Úvod prvního utkání snad poznamenala nervozita. Jinak si neumíme vysvětlit obrovské množství zahozených střel z blízkosti koše. Domácí družstvo bylo v tomto mnohem efektivnější a i proto jsme po první čtvrtině prohrávali. Od druhého herního období se výkon družstva zlepšil. Lépe jsme bránili a díky tomu jsme srovnali i skóre.
Ve druhém poločase jsme byli fyzicky znatelně lepší. Domácí jsme přehrávali přechodem do rychlého protiútoku a lacinými koši. Toto pak pokračovalo i v poslední čtvrtině. Nebýt více jak pěti zahozených protiútoků po technických ztrátách (kroky, špatné přihrávky), mohl být rozdíl ve skóre ještě větší. Za pozornost stojí i první dvě trojky, které dala Nela Stehlíková a Markéta Prajzová. Problémy se zakončováním nás provázely i ve druhém utkání. Přestože jsme celý zápas vedli, na družstvu se začala s přibývajícími minutami projevovat únava z předchozího zápasu. Přestali jsem se vracet, začali dostávat koše z rychlých protiútoků a na konci se začali bát o výsledek. Naštěstí jsme dvěma koši v závěru výsledek pojistili.

Přestože naše hra vykazovala velké množství chyb a nepřesností, chtěl bych vše děvčatům poděkovat za bojovnost a snahu.

Trestné hody: 1. zápas 7/3 (42,9%), 2. zápas 7/3 (42,9%)

Body: Hubáčková 6/2 (TH 1/0), Kučerová 10/6 (TH 3/2), Prajzová 5/0 (TH 2/0, 1x 3 b.), Stehlíková 13/16, Vokšická S. 4/13 (TH 2/1), Popelková, Bábíčková N. 11/2 (TH 2/1), Kubíková, Jurčová 8/12 (TH 3/2) Pěrková, Hodicová

Poslední novinky

Žákyně U15

WU15 znovu bez výhry

V neděli 9. 2. 2020 jelo družstvo žákyň do patnácti let k dvojutkání do Dubňan. Přes veškerou snahu se našim holkám nepovedlo obrat domácí o body.     Basketbal…

Minižáci U11

Další výhry jedenáctek

Sobota 25. ledna byla pro tým U11 Mix opět vítězná. Tým hrál tentokrát bez starších opor, které skolila řádící chřipka. Dostatečnou časovou porci, tak dostali mlad…