WU15 zahájily sezónu prohrami

5f72d59804b29

Žákyně WU15 vstoupily do sezóny nepovedenými utkáními v Brně v sobotu 26. 9. 2020

KP Brno „B“ - BK Spartak

1. zápas 55:50 (16:19, 28:33, 44:37)

2. zápas 102:45 (25:7, 54:30, 74:36)

Do prvního utkání po 7měsíční pauze jsme vstoupili dobře. Byli jsme aktivnější, dostávali jsme se do lepších šancí a zaslouženě vedli. Bohužel od začátku utkání jsme na vstřelení koše potřebovali spoustu vyložených šancí. I díky tomu jsme nedokázali rozhodnout vývoj utkání v náš prospěch již v první polovině. O osudu zápasu rozhodla nepovedená třetí čtvrtina. Domácí hráčky využily počáteční nekoncentrovanosti v naší hře, šňůrou 8 bodů otočily stav a díky naší nemohoucnosti proměňovat i ty nejvyloženější šance pomalu navyšovaly rozdíl ve skóre ve svůj prospěch. Nám se povedlo stáhnout skóre na 4 body, ale to bylo z naší strany bohužel už vše.
Toto utkání jsme mohli a měli vyhrát. Stačilo proměnit alespoň polovinu z tutovek, které jsme si vypracovali z bezprostřední blízkosti koše.

Druhé utkání bylo z naší strany velmi nepovedené. Znovu se projevila naše střelecká nemohoucnost a na rozdíl od prvního utkání i slabší fyzická kondice. Inkasovali jsme lehké koše z rychlých protiútoků, a i když jsme do poločasu dali skoro stejně bodů, jako v prvním utkání, vinou laxní obrany jsme prohrávali o 24 bodů. Druhá polovina byla už propadákem. K našemu špatnému výkonu se přidalo zranění dvou hráček základní rotace, družstvo ztratilo koncentraci, sklopilo hlavu a přestalo vzdorovat. Soupeřky si pak s námi dělaly, co chtěly. Proto jsme oprávněně schytali stovku.

Trestné hody: 1. zápas 11/6 (54,5%), 2. zápas 20/6 (30,0%)

Body: Hubáčková 6/4 (TH 6/4), Kučerová 18/16 (TH 14/4), Kutnarová 2/1 (TH 2/1), Řezníčková 0/3 (TH 2/1), Stehlíková 13/6 (TH 3/1), Vokšická 1/5 (1x 3 b., TH 4/1), Bábíčková N. 6/10, Popelková 0/0, Kubíková 0/0, Mošťková 0/0, Hodicová  4/0