Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Žabiny jsme dokázali porazit pouze v první bitvě

5ab7d0d97cb57

Ve sportovní hale jsme v sobotu 24. 3. 2018 přivítali soupeře, se kterým se rveme o první místo v tabulce. Z dosavadního průběhu bylo jisté, že vítěz tohoto ročníku NRS sk. D vzejde z týmů, které se spolu v Uherském Brodě utkaly.

BK Spartak – SK Brno Žabovřesky

1. zápas 73:69 (22:20, 34:42, 57:54)

2. zápas 58:82 (17:17, 29:39, 44:59)

Foto František Blaha ZDE

Foto Michal Tomeš ZDE

Reportáž TVS začíná v čase videa 10:08 ZDE

V 14.15 bylo utkání zahájeno rozskokem, který pro sebe získali hosté. Z útoku však nebodovali a stejně tomu pak bylo 2x na obou stranách během zahajovací čtvrtiny. První body dostal do koše Jakub Mahdal, který proměnil obě šestky po faulu kapitána hostí Špoka. Skóre se tahalo z jedné strany na druhou, ale první větší odskok jsme viděli až v 7. hrací minutě, kdy přišla chvíle Jonáše Baliji. Během 45 vteřin proměnil úspěšně dvě trojkové střely a následně přidal nájezd za 2 body. 8bodový náskok (20:12) jsme však velmi rychle prohospodařili, když jsme nedokázali ubránit soupeřova nejlepšího střelce Alberta Edese. Úvodní část skončila 22:20 v náš prospěch. Druhou čtvrtinu lze nazvat z naší strany šílenou, co se týče střelby trestných hodů a úspěšnosti pod košem. Dostávali jsme se do dobrých pozic, při kterých nás soupeř musel faulovat, ale nabízené trestné hody jsme zahazovali. Z 10 pokusů jsme dokázali dát jediný bod!!! Poločas jsme tak prohrávali o 8 bodů, které jsou v souboji se soupeřem této síly příliš. Po poločasové přestávce jsme byli lepším týmem. Výrazně jsme přidali v obraně a předvedli několik akcí s rychlým zakončením. V závěru musel přidat soupeř, který chtěl dotáhnout naše vedení. To se drželo během poslední čtvrtky stále mezi 5 a 7 body. Domácí hráči situaci zvládli a vydřeli výhru.

Druhý souboj začal po 15minutové pauze. Soupeřova lavička je vyrovnanější než naše a trenér hostů Zdeněk Procházka se nemusel bát změny tempa i při prostřídání. Náš tým byl pro utkání kompletní, ale udržet krok mohla se Žabovřesky jen část sestavy. Do první pauzy jsme ještě dokázali hrát naši hru, ale postupně byla patrná únava a po maximálním nasazení v prvním utkání jsme postupně ztráceli síly a propadali jsme v obraně. Hráči se pak pokoušeli o střelbu z dálky a chtěli brát na sebe zodpovědnost. Byly to však už jen zoufalé pokusy a už jsme se nedokázali dostat do zápasu.

Bubeníci nevypnuli ani při rozhodnutém stavu a vydrželi až do úplného konce. Parádní atmosféru v hale ocenil i soupeř, který se po sobotních výsledcích stane vítězem naší skupiny, přestože má stejně jako my, ještě 4 zápasy před sebou.

Obě družstva jdou do kvalifikace o ligu juniorů U19. Rozlosování kvalifikačních turnajů bude známo v dubnu. Do té doby probíhají jednání o další podobě sestavy týmu trenéra Jiřího Pršaly.

Všem fanouškům ještě jednou DÍKY za povzbuzování a podporu!