Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Ženy skvěle! Zase bylo na co se dívat!

54d68316ba659150207 ženy
Ženský tým potěšil diváky v sobotu 7. 2.. Odpoledne nastoupil k domácímu souboji s jihlavským BC Vysočina. Pro nemoc trenéra Františka Špačka musely holky angažovat tr. Dušana Baliju. Přestože taky není zcela fit, obětoval se a v sobotu vedl brodské týmy v celkem 4 utkáních…ve všech 4 případech vítezných!

BK Spartak – BC Vysočina
1. zápas 58:49 ZÁPIS
2. zápas 62:49 ZÁPIS
Fotky a videa ZDE

S luxusním počtem 9 hráček se postavilo družstvo žen proti Jihlavě, které náš tým chtěl oplatit 2 porážky z jejich palubovky (60:42 a 60:34). Na lavičce Vysočiny koučoval Tomáš Dáňa, syn našeho kamaráda Zdeňka, na jehož tým se těšíme v květnu při mezinárodním turnaji žáků U15. Tomáš měl k dispozici 8 hráček a z tohoto pohledu tak byly síly téměř vyrovnané.
Úvodní 2 čtvrtiny byla na obou stranách ve znamení velkých nepřesností při střelbě. Zejména na naší straně jsme viděli zbytečně nevyužité šance. Co nás mohlo nejvíce mrzet byla střelba trestných hodů, které jsme dostávali k dispozici po častých faulech při střelbě. Jen v prvním poločase nedokázal náš tým proměnit 14 šestek z 24 pokusů. I to byl jeden z důvodů, proč jsme v poločase viděli na ukazateli skóre 22:26 v náš neprospěch. Jihlavanky hrály velmi tvrdě, avšak rozhodčí hru nijak nepustili a trestali nekompromisně fauly pod košem i při tvrdé obraně mimo „bednu“. To jsme dokázali ve druhé polovině zápasu využít. Trenér Balija tlačil holky do rychlejších přechodů do útoku a minimálního držení míče. Výrazně jsme tím zrychlili hru. Když se přidala i úspešnost střelby, přetáhli jsme vedení na naši stranu. Oproti prvnímu poločasu se nám podařilo trestné hody zlepšit. Z 10 střel holky bodovaly 7x a to také přispělo k našemu vítězství 58:49.
Druhý zápas začala děvčata uvolněně a hned v úvodu jsme viděli několik pěkných kombinací. Druhá čtvrtina však byla z naší strany propadákem, kdy jsme absolutně polevili v obraně a dokázali poprvé bodovat až po téměř 5 minutách hry. Soupeřky jsme tím zbytečně nechali dostat do pohody a ty celkem v klidu natáhly své vedení až na rozdíl 11 bodů 19:30. V tuto chvíli na naší lavičce žádná velká pohoda nevládla, ale Dušan dokázal holky vyhecovat a z stavu 19:32 pro soupeřky bylo 40:36 pro nás. To už byla naše děvčata v tak velkém klidu, že zlomený jihlavský tým nedokázal zareagovat. Po nějaké době jsme znovu viděli, že tým našich žen má na to, aby předváděl basket, jenž se divákům líbí. Bylo vidět, že i samy holky měly ze hry radost a ve srovnání s posledními zápasy působily výrazně uvolněněji.
Těšme se na další domácí utkání. To je plánováno na 7. 3., ale z důvodu prázdnin bude pravděpodobně přesunuto.