Ženy útočí na první místo

50b30af23734b509922f1933c9zeny-velke
Víkendový nabitý program se týkal také týmu žen, svěřenkyň prezidenta klubu Františka Špačka. Družstvo cestovalo v sobotu 22. 3. do Velkého Meziříčí, kde v 9.00 nastoupilo proti místnímu BK.
BK Velké Meziříčí - BK Spartak
1. zápas 48:54 (31:25)
2. zápas 50:53 (27:26)
Body v prvním utkání:
Galásková Jana 8 (15/10), Hladilová Anna  14, Papírková Michaela 9 (2/0), Heraltová Michaela 8 (4/2), Raková Kateřina 3 (2/1), Šaárová Markéta 2 (2/0)
Body ve druhém utkání:
Galásková Jana 12 (4/2), Heraltová Michaela 12 (6/2), Papírková Michaela 10 (2/0), Haplová Lenka 7, Hladilová Anna 6 (4/2), Raková Kateřina 4, Šaárová Markéta 2

Začátek prvního utkání nebyl přesvědčivý a stav poločasu tomu ve skóre (31:25) odpovídal. V průběhu druhé poloviny souboje bylo ještě hůř. Stav 39:28 ve prospěch domácích nebyl moc příjemný. Až nástupem do čtvrté desetiminutovky děvčata zlepšovala střelbu a v závěru utkání otočila stav ve svůj prospěch a ve vítězství.
Druhé sobotní měření sil bylo v celém průběhu velmi vyrovnané (v poločase 27:26). Dramatický závěr děvčata zvládla a otevřela si cestu k prvnímu místu v soutěži. Poslední dvojutkání hrají doma s Vyškovem příští sobotu.