Basketbalový klub TJ Spartak Uherský Brod

Archív novinek

Ženy zase vítězí

5469a3c456912Ženy
V sobotu 15. 11. nastoupily ženy do jejich 7. a 8. utkání. Všechny hráčky měly jasný cíl: získat vítězství, kterého zatím v této sezóně dosáhly pouze 2x a proti týmu z Blanska. Tudíž dost bylo porážek, je čas vyhrát. V minulosti byl Vyškov pro brodský tým slabším protivníkem, ale z dosavadních výsledků bylo jasné, že ve Vyškově pilně trénují a stávají se rovnocenným soupeřem.
BK Vyškov - BK Spartak
1. zápas 54:57
2. zápas 29:70
Video ZDE
Nemohly jsme si dovolit tyto hráčky podcenit a do zápasu jsme nastoupily obezřetně a zodpovědně. Hned v prvních třech minutách prvního sobotního utkání se Lence Haplové podařilo soupeřkám nasázet 8 bodů. Vyškov však nezahálel a svou mladou dravostí nám body vracel. Celé první utkání to byl vyrovnaný boj a neustálé přetahování o vítězství. Střelecky byly ženy z Vyškova úspěšnější a nám opět chyběla spousta neproměněných jasných bodů z pod koše. Bohužel i soupeřovi doskoky byly lepší a tak jsme se opět potrápily. Díky osobní obraně po celém hřišti v poslední čtvrtině se nám podařilo získat šesti bodový náskok. Ten však soupeřky stáhly na rozdíl 1 bodu a zbývalo 20 vteřin do konce utkání. Po koši jsme si vzaly oddechový čas. Soupeř zvolil taktiku ihned po vhození míče faulovat. K jejich smůle faulovaly zrovna hráčku, která nás vždy podpoří v těch nejvypjatějších chvílích – Markétu Šaárovou. Markéta dokázala proměnit oba trestné hody a vedly jsme o tři body. Podařilo se. Ubránily jsme bez faulu a bez dalšího inkasování. Bylo to zasloužené vítězství s výsledným skóre 54:57.
Druhé utkání již byl zcela v naší režii. Soupeřky podaly překvapivě odevzdaný výkon, díky kterému od nás utržily porážku 29:70. Všechny hráčky podaly dobré výkony a hlavně vůle vyhrát nás dotlačila ke dvěma vítězstvím.