Ženy ve skvělé formě

54e8f00ddd465150221 ženy
Dnešní utkání žen ve Velkém Meziříčí (sobota 21. 2.) můžeme zařadit mezi ty nejlepší zápasy letošní sezóny. Děvčata podala skvělý výkon, dala do hry vše a dokázala, že umí hrát pohledný basketbal.

Velké Meziříčí - BK Spartak
1. zápas 53:72
2. zápas 44:66
První utkání bylo velmi vyrovnané a hned od začátku to byla přetahovaná, kdo dá víc bodů. Holky polevily pouze ve druhé čtvrtině, kterou prohrály 10:18, v níž inkasovaly tři tříbodové koše. V další čtvrtině však opět mákly a čtvrtinu vyhrály 17:6. Obrana fungovala výborně a stačilo jen trochu zatlačit na soupeře a získat míče do rychlých brejků. V poslední čtvrtině se soupeřkám vyfaulovaly dvě hráčky a tím jejich hra zcela skončila a vše již bylo pod uherskobrodskou kontrolou. Utkání skončilo vítězně 53:72. Oproti poslednímu výkonu na domácí palubovce proti Jihlavě, se tentokrát úspěšnost střelby TH vydařila na výtečnou. Z celkového počtu 19 TH ženy získaly 14 bodů, z toho jen Anička Hladilová měla 90% úspěšnost (10/9) a zaslouží si za to velkou pochvalu, jako i ostatní střelkyně.
Bodovaly: Hladilová 23, Balijová 16, Papírková 13, Šaárová 7, Mahdalová 6, Vlková 4, Heraltová 3.

Druhý zápas ženy vyhrály ve všech čtvrtinách. Soupeřky nastoupily nesoustředěné a naše děvčata toho dokázaly využít rychlými protiútoky a získání tak cenných bodů. Hra poměrně rychle ubíhala a i když se nás soupeřky pokoušely bodově dohnat, vždy jsme čtvrtinu vyhrály a všem hráčkám týmu se podařilo skórovat.
Bodovaly: Hladilová 26, Haplová 11, Heraltová 8, Raková 6, Balijová 5, Mahdalová 4, Vlková 3, Papírková 2, Šaárová 2
Všechny ženy si zaslouží velkou pochvalu. Dnes se obzvláště pod košem prosadila Terka Mahdalová a hru výborně táhla Anička Hladilová. Je taky třeba podotknout, že ačkoliv patříme mezi věkově nejstarší tým v této kategorii, dokážeme uběhat mnohem mladší soupeřky a držet s nimi krok. Je jisté, že pravidelné střídání všech hráček je nutné pro zachování jejich fyzické zdatnosti a soustředěnosti, a to se nám dnes, tak jako i v minulém utkání dařilo.
Ženy skvělý výkon a o to třetí místo zabojujeme!!!